Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A négy évszakos gumik mit...

A négy évszakos gumik mit tudnak, el lehet velük autókázni télen és nyáron, milyen esetben érdemes ilyen gumit használni?

Figyelt kérdés
Vagy inkább a téli nyári garnitúra cserégetése és felejtsem el a négy évszakos gumit?

2015. jún. 29. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyengébb autókra tökéletesen megfelel, kivált ha nem is mész sokat az autóval.
2015. jún. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az első jól monja.


én például csak téligumival járok, már régóta nem cserélem nyárira..jobb a tapadás, jobb a vízenfutás, és mire öt éves, akkor csere. persze csak évi tízezret megyek.


négyévszakost nem mernék venni.

2015. jún. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

mielőtt az jönne, hogy a gyökér télivel jár nyáron is, érdemes megnézni egy óriási parkolóban, hány autón van most is téli..


meglepő az eredmény..

2015. jún. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rég óta 4 évszakossal járok. Télen tényleg picit rosszabb,

mint egy minőségi új téli. Megyek évi 15 ezret. 3 évet kibír. 4 év után a téli + kuka. Volt hogy cserélgettem. 5 évesen már roszabb mint egy űj négyévszakos. Gmis mondta, hogy négy év után elöregszik az anyaga. Azóta 4 évsz. Jártam télivel is nyáron, pici darabok foszlottak a futófelöletből. A nyári is okozott már meglepestéseket egy-egy korai fagynál. Szerintem egész évet tekintve a 4 évsz a legjobb. 1 dolgot nézek csak a zajszintját. 71DB-s zajos volt. most 68-as van az olyan mint a nyári. Kinéztem a következőt az 65db-s lesz. A legcsendesebb általában a legdrágáb. Már a 68db is egy jo nyári zajszintjén van.

2015. jún. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a 4 évszakos felejtős, mivel a téli és a nyári gumi alapjaiban más.

Nekem az Alfa-n külön van téli és nyári, de ezzel a kocsival évi 100 000 km felett megyek, viszont a feleségem Fiat Punto-ján évek óta téli gumi van télen-nyáron, azt nem cserélgetem, mivel egész évben nem megy a kisautó 10 000 km-t, kicsit zajosabb a téligumi de ennyi hátránya van, végülis ez sem hátrány, legalábbis engem nem zavar hogy kicsit hangosabb.

Most faternek is külön van téli és nyári szettje, de csak azért mert vittem neki 4 felnit, hogy a leszedett, még alig futott nyári gumikat rátetesse a gumissal. Tavaly nyáron vett kocsit, ősszel leszedette a felniről a nyári gumit és rakatott rá új télieket, tavasszal meg nem akarta újra leszedetni a felniről a télit hogy visszarakassa a nyárit, így meg ott állt bezsákolva a 4 nyári, ezért leptem meg születésnapjára 4 felnivel. Most örül hogy tudja cserélgetni a gumikat :)

2015. júl. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!