Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menyibe kerül egy simsonál a...

Menyibe kerül egy simsonál a tirisztoros gyujtásra átállás?

Figyelt kérdés
Ha le írjátok mi kell hozzá pontosan akkor én kiszámolom de nem tudom mi kell hozzá!

2015. jún. 30. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Alaplap, lendkerék csere, plusz tirisztor beépítés, de ha normálisan akarod csinálni, és mindet beépítesz ami egy tirisztorosban benne van, kell speckó töltőáramkör speckó indexrelével amik együtt dolgoznak. Plusz a tirisztor. Ezek elég drágák voltak már a 90-es években is.

Most nem tudom mennyi lenne, már ha kapni egyáltalán, vadászni kell inkább a neten.


A tirisztornak meg megvan az a hátránya hogy évente vehetsz újat. (nekem annakidején ez volt, időnként elszállt). Én akkor azon gondolkodtam hogy visszaépítem megszakítósnak.

2015. jún. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A speckó indexrelé meg a töltésszabályzó nem feltétlenül kell, nekem eleve sz@r volt, így a szerelő kidobta és rakott bele hagyományosat. Így viszont megszűnt a töltésem, ezért azt is ki kellett dobni, majd építettem bele saját szabályzót.


Szal min. konfig: Lendkerék, alaplap, tirisztoros ák.

Lehet hogy a töltőtekercset át kell rakni a régiről, mert lehet más a fesz. Erre már nem emlékszem.

2015. jún. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 joco5582 ***** válasza:

Szigorúan a kérdésre válaszolva legkevesebb 25-ezer forintba fog kerülni. Kell egy alaplap. Lehet sőt előny az eredeti bontott. Egyetlen dolog kell hogy működjön, a tiris jeladó. (Nem nagy dráma ha mégse, mert javítható lásd internet).

Világító és töltő tekercs jöhet a régi alaplapról, így az elektromos rendszert meg lehet hagyni.

Kell egy lendkerék. Ez már fogósabb, mivel ebből jó minőségű centírozott kellene. Ha gyári újat veszet kb 20ezer lesz. De egy bontott jó állapotú is megteszi. Ne legyen a mágnes szétesve benne, és ne is legyen ütése.

Tirisztoros egységet inkább csináltass. A boltban kapható újakra sok a panasz. Bontott is lehet jó, de ennyi évesen bármi lehet. És végül a trafó.


Külön külön drágább, bontott szettben olcsóbban megkaphatod, de szinte mindre kell majd költeni. Csak még annyit a témához, hogy az elektronikusat is be kell ám állítani. Sokan azt hiszik, hogy felrakják megy, de így ez nem igaz. Ugyanúgy indikátorórázzuk a pontos előgyujtást mint a megszakítósnál, csak itt stroboszkóp mindenképpen kell.

Remélem segítettem

2015. júl. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, majdnem elfelejtettem, ha a tirisztorost nem jól állítod be, be lehet tolni hátrafelé, az mekkora menöség. Megszakítóssal még nem sikerült. :D
2015. júl. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!