Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy alkalommal nagyon...

Ha egy alkalommal nagyon felment a víz és nagy a nyomás a vízcsőben, akkor nem lesz hengerfejes a motor?

Figyelt kérdés

Sajnos az autómban elromlott a vízhőmérséklet jeladó gomba és most nem megy a hűtőventilátor. Már meg van rendelve az új, de még nem érkezett meg. Az autóra viszont szükségem van és most így járok vele napi szinten munkába. Ez azt jelenti, hogy reggeli órákban megyek és esti órákban jövök. Sem reggel, sem pedig este nincs meleg és nincs nagy forgalom. Oda 10km és vissza is 10km. Ma viszont hamarabb (fél 4kor) kellett hazajönnöm és pont elkaptam a csúcsforgalmat és ráadásul alapból jó meleg idő volt.

Kisebb vidéki város mellett lakom és a városba járok be dolgozni. A városban sajnos minden piros lápát kifogtam és volt némi lassú menet is. Azt tudom, hogy ha a jeladó gombáról le van húzva a csati, akkor a ventilátor állandóan megy. Mivel a computer nem érzékel hőt és nem kap jelet, így automatikusan direktben járatja a ventilátort. De sajnos most nem volt lehúzva a gombáról a csati, így abszolút nem ment a venti. Amikor hazaértem, felnyitottam a motorháztetőt, és a vastagabbik vízcső elég kemény volt. Ekkor azt csináltam, hogy lehúztam a csatlakozót a gombáról és elmentem vele egy körre. Amikor visszaértem, akkor már jóval puhább lett a vízcső. Hála az égnek lehűtötte!

Szóval a lényeg az, hogy a városban, melegben, venti nélkül mentem. :(

Szerintetek így nem félő, hogy hengerfejes lett az autó? Remélem, hogy ennyitől nem lesz az! A városi menet az végül is nem volt sok. Nem hallottam, hogy felforrt volna a víz.. ...Bár szerintem nagyon közel járt hozzá! Szóval ennyitől nem lesz hengerfejes? Szerintetek addig amíg nem cserélek gombát, addig maradjon lehúzva a jeladó csatija? Mert így legalább mindig megy a venti és megóvja a motort. Csak ilyenkor meg talán attól kell félni, hogy csapágyas lesz a ventilátor.

Szóval azt hogy tudom kideríteni, hogy hengerfejes lett-e az autóm???

A vízből nem hiányzik, a kipufogó nem csöpög, az olajban pedig nincs víz. Ettől még lehet hengerfejes?

A válaszokat köszönöm előre is!



2015. júl. 1. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Rakj egy kapcsolót a gomba vezetékére, és ha kicsit melegebb a víz kapcsold át!


Ennyitől nem hiszem hogy Baja lett!

(inkább Paks) :-)

2015. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ez nálam is előfordult. kapcsolót tettem a ventillátor elé, aztán ment minden reendesen.


nem lett semmi baja a motorodnak, ez nem olyan nyomás, hogy áttolja a hengerfejtömítést..


nyugodj meg, megúsztad.

a venntillátor nem lesz csapágyas...ha látni a ventillátor csapágyát, akkor fújj bele szerelőzsírt, vagy lánckenőt.

2015. júl. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell hengerfejességtől tartanod és a nyomás miatt se aggódj mert a hűtő, vagy a tágulási tartály zárósapkája azt le tudja korlátozni. Viszont így ventilátor nélkül ne használd az autót mert a motornak nem jó, hogy melegebben jár mint kéne.
2015. júl. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!