Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 131 lovas pdtdi passatba 6 os...

131 lovas pdtdi passatba 6 os váltó helyére 5 ös?

Figyelt kérdés
Van egy 1.9 pdtdi 131 lovas passatom. 6 sebességes vàltoval volt szerelve ami megadta magàt. Az autószerelő felajànlotta hogy van egy 5 ös vàltoja 116 lovas pdtdi ből való és beletenné azt. A kérdésem az lenne hogy mennyire és hogyan befolyàsolnà ez a menetteljesítményt? Lomhàbb lenne vagy fürgébb?

2015. júl. 2. 07:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem sok mindent számítana, 130-nál kicsit többet forogna, nőne egy kicsit a fogyasztás, fordítva szokták a cserét, de az nem éri meg pénzügyileg olyan kicsi a külnbség
2015. júl. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Technikailag semmi akadálya. Gyárilag valószínűleg azért tettek ahhoz a motorhoz hatos váltót, mert a nyomatéki karakterisztikája eléggé "hegyes", tehát szűk fordulatszám-tartományban "él" a motor. 5-ös váltóval gyakrabban kerülsz olyan helyzetbe hogy a motor olyan fordulaton üzemel ahol nem húz olyan vehemenciával amit vársz, amit megszoktál. Közlekedni azért lehet 5-ös váltóval is, de kicsit bágyadtabbnak fog tűnni a motor, többször lesz olyan érzésed hogy nem jó fokozatban van a váltó és ilyenkor hiába váltasz vissza, vagy fel, a helyzet csak romlik.
2015. júl. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es

Igy van ez elméletileg ahogy irod, csak a Passatnal gyakorlatilag más a helyzet.

Sok Passat van az ismerősi körömben, szóval hallottam, hogy az 5 és a 6 sebességes szinte pontosan annyit forog 100-nál a végáttételeknél. Ez azért van, mert az 5 sebességes váltók a Passatnal jó hosszú áttételezésűek voltak, ez lévén a takarékosabb modell. Aztán csináltak 6 sebességes váltót is, mert ez volt a divat, csak éppen annyit csináltak, hogy jobban felosztották a sebességeket, azaz az 5-ös rövidebb lett, és rátettek még egy viszonylag rövid 6-ost, ami a hosszú 5dik áttételt helyetesitette.

Előfordulhat, hogy picit lustább lessz az autó, mert hosszabb lesz minden sebesség, de ez minimálisan érzékelhető szerintem. Sőt előny lesz, hogy országúton nem kell majd annyit váltogatni.

Egyébként meg kevés, de létezett a 131 lovas verzió is gyárilag 5 sebességes váltóval.

2015. júl. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Beviz Elek ***** válasza:

[link]


Nem szereltem Passat váltókat, de itt egy iránymutatás a leendő költségekről. Mindent összeszámolva, anyagilag jobban jársz egy másik 6os váltóval.


Emellett a downgrade-nek sem vagyok a híve...

2015. júl. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!