Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Parkolásnál lejtőn felfelé...

Parkolásnál lejtőn felfelé hagyhatom hátramenetben az autót?

Figyelt kérdés
Úgy tudom hogy ha a kocsi orra van felfelé a lejtőn akkor érdemes 1-esbe tenni, csak hogy ha a váltózárat akarom használni ahhoz hátramenetbe kell tegyem a kocsit. Amúgy meg az nem baj hogy ha parkolásnál sebességben is hagyom meg be is húzom a kéziféket?
2015. júl. 2. 17:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy ha nagy hülyeségeket kérdezek de frissjogsis vagyok.
2015. júl. 2. 17:49
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Lejtőn mindig úgy hagyjuk sebességben a váltót, hogy "felfelé induljon"

Ha az orra van lefele akkor hátramenet, ha a fara akkor 1-es

2015. júl. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
1-es vagyok. Szerintem babona. A legfontosabb, hogy ne guruljon az autó
2015. júl. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A kézifék becenevű egyén rendes polgári neve rögzítőfék. Az be legyen húzva, mert az rögzíti az autót és nem árt, ha megfelelően van beállítva és jól fog.

Ezután valamelyik legrövidebb fokozatba lehet tenni a biztonság kedvéért (1-es, vagy rükverc). A kormányt is kitekerni, hogy ha elindul akkor a padka megfogja. Lehet tenni éket is legalább az egyik kerék alá hogy biztos legyen. Hogy teljesne biztos legyen, ki lehet kötözni az autót a vontatószemnél fogva, vagy bőven tenni pillanatragasztót a kerék alá. Ezek együttesen már biztosan meggátolják, hogy elguruljon.

2015. júl. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Remek, csak nem ez volt a kerdes...
2015. júl. 2. 20:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mindketten a kérdésre válaszoltunk. Ha,nem a kívánt válaszokat kaptad, kérlek pontosíts
2015. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Oké, szóval akkor a váltózárat elfelejthetem ha orral lefelé állok meg lejtőn?
2015. júl. 2. 21:59
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom neked milyen váltózárad van, nekem minden váltóállásban működik, szerintem a tied is.
2015. júl. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nem igazán, csak hátramenetben működik :/
2015. júl. 2. 23:03
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha orral lefele állsz, akkor a régi iskola szerint hátramenetet kell kapcsolni. Az én véleményem, hogy gyujtáskulcs nélkül a motor nem tud beindulni, meg ott a kézifék. Tökéletesen mindegy melyik sebességfokozatban hagyod a váltót.

A mechanikus dieseleknél viszonylag sokáig előfordulhatott (70-es 80-as évek?) hogy lejtőn sebességbe hagyva a váltót, ha a kocsi elkezdett gurulni, be tudta indítani a motort. Ez régóta nem áll fent, mert manapság kivett gyujtáskulccsal egy motir sem indul.

2015. júl. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!