Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen márkájú fékbetéteket...

Milyen márkájú fékbetéteket ajánlanátok 1999-es régi Suzuki Swift-be?

Figyelt kérdés
Ami nem túl drága, max. 10ezer Ft-ig, és jó a fékteljesítménye hidegen és melegen is egyaránt.

2015. júl. 3. 18:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ha lesz időd fékbetétcsereberére és ellően perverz vagy csinálhatnál nekünk egy fékbetét/fékút tesztet. Ott kiderülne mennyi az annyi ( és ilyet még a Totalcar sem csinált ). :)
2015. júl. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Tomcatters ***** válasza:
69%
2015. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Tomcatters ***** válasza:
69%
Nem kell nekem csinálni ,lehet a tc nem csinalt,de az autonavigator igen :)
2015. júl. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
27%

Pontos fékútmérést nem látok benne, innentől vicc az egész - szerintem.


Valami olyan kellene, hogy X betéttel adott sebességről ennyi méter, a másikkal annyi méter.

2015. júl. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Tomcatters ***** válasza:
79%
Hat sajnos autosat nem talaltam motrossat igen, de autoknal is ugyan igy szamit a fekbetetek anyaga "
2015. júl. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Tomcatters ***** válasza:
79%
2015. júl. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Persze számít. Ha visszalapozol nem is azt írtam, hogy a legolcsóbb hulladékot kell bele megvenni ( ami listaáron 3600 körül van ) hanem egy akármilyen normális középkategóriás cuccot. ami még mindig 40%-kal olcsóbb, mint a brembo.


Nekem volt már 220-ról vészfékezésem Jurid betéttel, sem a betét, sem a tárcsa nem égett meg ( mint amit a videóban is tapasztaltak). Azt elhiszem, hogy egy noname olcsó hulladék betét lutri, de egy középkategóriás betét és egy prémium között utcán biztosan nem lesz különbség - szerintem.


A motor az már, ott az első fék sokkal nagyobb terhelést kap, ráadásul a cikkben is írják:


"Az éles próbákon, bőven a tizedik próbálkozás után is sorozatban jöttek a 25 méter körüli eredmények, és még a túlsúllyal megrakott ZZR is 30 méteren belül teljesített."


Ez egy hétvégi motorozásnál még lehet átlag is, amikor csapod neki a 82-esen, ott hamar összejön 10-12 intenzív fékezés. De személyautónál közúti használatban ez nem jellemző. Ha valakinek egy úton 5-10-szer kell intenzíven fékezni, esetleg vészfékeznie az vagy állat vagy vak. Nyilván egy ilyen használatnál már tuti jobb lenne a brembo, de ez nem a normális használat.


Azzal sme értek egyet, hogy a cikkben azt írják: egy péntek esti balatoni úton az M7-esen simán összejön ennyi. Pont tegnap jöttem haza, ismét megcsodáltam a lefelé tartókat, autópályán két összefüggő sor 3 méteres követési távolsággal... Ez minden csak nem normális közlekedés, így jó, hogy összejön annyi :D

2015. júl. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Tomcatters ***** válasza:
69%
Azt nem mondtam,h csak a brembo a jó :D .A Juridot konkretan nem ismerem , de biztos nem olcsó az sem
2015. júl. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Árban valahol félúton van a legolcsóbb noname és a prémium márkák között. :)
2015. júl. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat, észrevételeket, személyes tapasztalatokat.


Találtam Textar betéteket 9000-ért, ezt választottam, meg is rendeltem a kocsihoz. A vezetési stílusom normális, nem szokásom a száguldozás :), és a túlzott fékhasználat. Remélem jók lesznek és sok probléma mentes kilométert tudok majd velük megtenni.

2015. júl. 4. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!