Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire igaz, hogy egy (új)...

Mennyire igaz, hogy egy (új) BMW általános szervizelése aránytalanul sokkal drágább mint más hasonló tudású de nem prémium autóé? (motorolaj, fékbetétcsere ilyesmire gondolok)

Figyelt kérdés

2015. júl. 9. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez eléggé így van. Új BMW-n már nem is tudsz más autónál otthoni melónak számító dolgot megcsinálni computer nélkül. Ilyen már egy olajcsere is, a fékbetétekről meg nem is beszélve.
2015. júl. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik márka szerviz aránytalanul drága, de aki új bmw-t vesz az kibírja.
2015. júl. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Példát tudok mondani. Apám barátja 1 éve vett új autót, ahogy apám is. Neki egy XC60as Volvója van, az olajcsere nála 90 ezer ft kb. Apámnak 1 éves Toyota avensis-e van, nálunk 27 ezer ft az olajcsere. Mindkettő vidéki márkakereskedés hivatalos szervizébe. (Kis különbség a 2 között, h a miénk 1.8 benzin, az övé 2.0 dízel, de a dízel avensis is megvan 35ezer körül) Szóval egy bmw szervízbe se lehet olcsó egy sima olajcsere.
2015. júl. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, pontosan erre voltam kíváncsi! Üdv
2015. júl. 9. 13:27
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Semennyire nem igaz, ostobaságot beszél mindkét válaszoló. Nyilván még életükben nem vitték a saját autójukat márkaszervízbe.


A BMW márkaszervízek rezsióradíja (a HIVATALOS szervízeké) 13-17e ft + áfa óránként. Csak összehasonlításképpen egy Ford márkaszervíz 10-12e ft/ó + áfa díjon dolgozik, A citroen 12e + áfa díjon.


Bármelyik márkaszervíz elfogadja, hogy te saját magad hozod a (gyári) alkatrészt, az olajat, stb. a kocsiba. Tehát az annyiba kerül amennyibe. Az olaj kb. ugyan annyi, a fékbetét meg nyilván drágább, mint egy 1.3-as swiftbe de semmivel sem drágább, mint mondjuk egy S80-as Volvoba vagy egy 607-es Peugeotba.


A rezsióradíj pedig úgy működik, hogy előre meg van határozva, hogy egy karbantartási műveletre hány órát számláznak ki. Pl. Olajcsere 30 perc rezsióradíj. stb... Tehát nem tudnak szivatni azzal, hogy fél napot kiszámláznak neked egy olajcserére.


Tehát összefoglalva nem igaz, hogy ARÁNYTALANUL többe kerülne a szervízelése egy új BMW-nek, mint mondjuk egy új bármi - ahogy te fogalmazol, hasonló tudású de nem prémium - autóé. Az alkatrész kicsit drágább, az óradíj pedig minimálisan különbözik.

2015. júl. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nekem ugyan nem új a BMW-m (E90), de nem tapasztaltam volna, hogy irreálisan drága lenne a fenntartása.


Van egy nagyon jó maszek szerelőm, aki pont ma csinált olajcserét a kocsin, szűrőkkel, olajjal együtt 30 rongyba fájt.


Márkaszervízbe nem hordom, mert 1-2x már beszívtuk vele.

Édesapám a C Mercedes-ét először elvitte a Pappas-hoz, mondván, hogy garanciális ne vesszen el a garancia.

120 ronggyal levették egy szimpla olajcserénél.

Többet oda se ment, ráadásul a saját szerelőnk utólag mondta, hogy a szűrőket csak kiszámlázták, ki se cserélték.

2015. júl. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem is hülyeség az hogy lehúznak. Nekem nem BMW-m van hanem Alfa Romeo-m (159), mai napig márkaszervízbe hordom, az alkatrészeket, olajat stb. én viszem hozzá, ők csak a munkát végzik el. Soha nem vertek át, nem írtak rá többet mint amennyi kellett hozzá pedig közel 23m éve Alfa-s vagyok, de nem tapasztaltam ilyet.
2015. aug. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!