Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hatásos-e a motortisztító adalék?

Hatásos-e a motortisztító adalék?

Figyelt kérdés

Az előző tulaj bizonyára nem tartotta be a motorolaj csereperiódust, és szeretném kitisztítani. Utána természetesen normális minőségű motorolajat öntenék bele.

Lesz-e valamilyen jótékony hatása, vagy nem ajánljátok?



2015. júl. 10. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó minőségű, megfelelő teljesítményszintű motorolaj tartalmaz annyi tisztító adalékot, hogy normál használat közben, a kenési követelményeknek maximálisan megfelelve, megtisztítja a motor belsejét és a lerakódásokat elszállítja a szűrőbe. Ha mégis úgy gondolja, hogy a motorjának szüksége lenne egy alapos átöblítésre, akkor a motormosó helyett sokkal jobb megoldásnak tartom egy plusz feltöltésnyi, jó minőségű motorolaj beszerzését, 5W-30 vagy 5W-40 viszkozitással. Ezzel a motorolajjal nyugodtan közlekedhet, napi rutinja szerint 3-4000 km-t, utána pedig cserélje le ismét, immár a saját, használni kívánt kenőanyagára. Ennyi használat után a motorolaj erős tisztító adalékai megtisztítják a felületeket a lerakódásoktól, az olajjal együtt lecserélt szűrő pedig biztosítja azt, hogy ezek a szennyezők ne kerülhessenek vissza a motortérbe, extrém esetben pedig ne tudják eltömíteni a szűrőt. Ez a módszer sokkal kíméletesebb a motor számára, mivel semmilyen idegen anyagot nem viszünk be a motortérbe, csakis olyat, ami a motornak megfelel.
2015. júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
NEM.motor tisztítók nagy többsége olyan agresszív oldószereket tartalmaz,ami nem csak a lerakódásokat távolítja el,ha nem a csapágy fémeket is megtámadja a dzsuva 10 perces feloldásához.a dízelnél 5w-40 full szintetikus, magas teljsítményű CL,benzinesnél full szintetikus SL 5W-30, 0W-30 MINŐSÉGI olajat.Pl LIQUI MOLY, MOBIL 1 stb.ne gagyit 6000 5L,mert azok már önmagukban is képesek üledéket termelni,nem beszélve a kenési hiányosságokról.a jót 7000-10000km cseréld.
2015. júl. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Dynamix válasza:
Pedig érdemes motortisztitó adalékot adni, olcsobb olajhoz majd járatni 15 percet majd leengedni az olajat mert az teljesen kitisztitja az olajjáratokat!!!Ezt 2x kell megcsinálni és akkor kerülhet bele a rendes,drágább üzemi olaj!!!
2015. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a rendes üzemi olaj5w-30 fullos feloldja,lebegteti a trutyit a szűrő megfogja.ezek az olajok tartalmazzák azokat az összetevőket, a mik nem hirtelen agresszívan támadják meg a lágy fémeket.
2015. júl. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
javítok;amik nem támadják meg
2015. júl. 13. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A tisztító lötyik ált. petróleum és vagy kerozin alapú cuccok.A belegyantásodott,bitumesedett lerakódásokat NEM fogják feloldani(pláne 10-15 perc alatt),viszont a motor belső részein megtapadva szépen "felhígítják" a friss olajat,így több kárt okoznak mint hasznot..ha mindenképp tisztani akarsz vegyél vmi olcsóbb olajat és kb 1000-1500km után engedd le,majd ezt még 1X,és utána mehet bele a jó olaj.
2016. okt. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én még nem használtam hasonlót de terveztem. Gyorsan le beszéltek mivel öreg motorról van szó (22 éves).

Mivel elég sok dzsuva lehet a motorban félő, hogy a le oldott szemcsék el dugítják a kis járatokat ahol az olaj el jut egyes helyekre. A másik ok, hogy el veszítheti a kompressziót. Nem tudom, hogy ez a veszély valóban fenn áll-e de nem mertem kipróbálni.

2018. márc. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak halkan jegyzem meg, hogy én mind a 3 autómnál használok Liqui Moly motoröblítőt, és miután járattam 15 percig, után leengedem az olajat(itthon magam szervizelem az autóimat) és hagyom 2 órát csöpögni. Na amikor már egy csepp sem jön az olajleeresztő csavarnál, akkor cserélem csak a szűrőt, és utána a friss olaj. A legekvesebb km-t futott autómnak a második gazdája vagyok, 86.000km-el vettem, és most van benne 408.000, amibe a legtöbb van abban pedig 697.000km van. De semmi baja egyiknek sem. A középsőben most van 497.000km. Igaz én használok minden második olajcserénél Metabondot is. Ja és hozzáteszem, mind a három autóm dízel. De még a 697.000-et futott Mondim is gyári kompressziót tud. És lead jelenleg 130,5 lóerőt a 131-ből. Az olajakat 10.000-ként lecserélem és 20.000-ként gázolajszűrőt is. Csak mann filter szűrőket használok. Nem tudom, hogy melyik termék teszi ezt az autóimmal, de én tökéletesen meg vagyok ezekkel elégedve. Ja és amikor olajat lecserélem, akkor sem fekete egyik sem.
2018. júl. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!