Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort ajánlotok?

Milyen motort ajánlotok?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, most szeretném megszerezni az "A" korlátlan motoros jogsit...Az mindenkori álom egy 600-as szupersport..Mivel semmilyen motoros múltal nem rendelkezem, merész lenne egyből egy 600-ast alámrakni..:D Egy 400-as szerintetek megfelelne? Milyen motorokat tudnátok ajánlani ebben a kategoriában..? (legyen sportos , megbízható, és... olcsó legyen fenttartani ) Ezek a 400-as cbr-ek nem mostani gépek, de azt mondják nagyon jó kis vas. Szerintetek?

2015. júl. 12. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden kezdő leendő motorosnak azt mondom, hogy FEJBEN DŐL EL A DOLOG! Egy 50-es kávédarálóval is fel lehet csavarodni az első fára és szépen is lehet menni egy Hayabusával. Ezt én nem tudom megítélni, hogy te hol vagy fejben.

Amúgy a véleményem az az, hogy nem feltétlenül "baj" egyből 600-as motorra ülni, DE!!! csak ha az megvan fejbe hogy 200kg és 100Le körül vannak. Ha ez nincs meg, akkor perec lesz vége! Utcai versenymotorról meg nem is beszélek, azok 120-130Le körül vannak 600cm3-ben.

Egy 250-es vagy 400-as jó kezdés lehet, de vigyázni kell velük, mert ezek beltenyészetes motorok, csak átkerültek hozzánk is. Ki lehet fogni jó állapotúakat, de óvatosan.

Szerintem jobb választás lehet egy GS500, mert van ereje, nem túl nehéz és az ára sem vészes. Járkálsz vele 2-3 évet, aztán tovább lépsz.

2015. júl. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bár szupersportot írtál, én esetleg a duke-okat ajánlanám, mert baromi könnyű gépek. Ha mindenképpen szupersport, akkor egy 600-as Ninja vagy egy R6-os Yamaha.

Mint az előttem szóló is írta, nem az a lényeg, hogy milyen mocin kezdesz, hanem, hogy te hogy akarsz vele menni. Szerintem egy egy 600-as 110-130 lovas gép is jó kezdésnek, ha nem 4.-ben tiltatva szaladsz be a kanyarokba.

2015. júl. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem helyénvaló kis ccm-es sportmotort venni, akkor már mondjuk egy Honda Cbr600F4i, mivel a jogsit sem 125-össel fogod megszerezni a tanfolyamon, ezért már lesz némi rálátásod, ráadásul aki elterelget egy gs500-at mindenféle előélet nélkül, annak már nem kell erőltetni a kis ccm-et.

A döntést rád bízom, de az hogy mennyire találod fel magad a gépen, a rutin időszak alatt fog eldőlni, és annak eredményében válassz saját motort, onnantól pedig rajtad áll az egész.

2015. júl. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!