Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez most kormánymű hiba vagy más?

Ez most kormánymű hiba vagy más?

Figyelt kérdés
ha belemegyek valami nagyobb bukkanóba vagy olyan részen megyek ami rázza a kereket ropog valami elől de kegyetlenül és pattog is a kerék (ha jól érzékelem) na már most ahogy jöttem haza belementem egy hatalmas lyukba amit nem vettem észre (ha ki lett volna világítva talán láttam is volna) na mindegy amikor beleb...szódott a bal első kerék a bal eleje nagyon beesett és himbálodzott az autó na itt gondoltam a lengéscsillapítóra hogy na talán megúszom annyival de amikor megnyomtam az elejét elsőre visszaugrott az eleje nem leng ki az autó de talán mégiscsak lengéscsillapító lenne ??? azért gondolok kormányműre is mert egy ismerősömnek ugyan ilyen hangot adott de neki minden kis bukkanónál ha kicsi ha nagy de nekem csak a nagyobbaknál produkálja mi lehet ez ??? holnap után viszem szerelőhöz de addig is nagyon kíváncsi vagok mi lehet é mire számíthatok ??,
2015. júl. 13. 03:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy a futóművel lehet a baj, mivel ezek a jó magyar utak nagyon odatesznek neki !!!

Sőt biztos, hogy az, ha ropogást, kopogást hallasz.

2015. júl. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1 válaszoló vagyok !!!


Lehet, hogy az alsó lengőkar kínlódik !

Ha az alkatrész kikopik, akkor lógni kezd és ez okozhat kopogó hangot. A gömbfej nem javítható, újra cseréléssel lehet orvosolni a problémát. A javítás a legtöbb gépkocsinál nem bonyolult művelet 1-2 óra munkaóra számolható el rá. Az alkatrész cseréje után futómű állítás szükséges!

2015. júl. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kopogást-ropogást okozhatja még a

-kormánymű persely

-lengéscsillapító szár

-belső kormányösszekötő gömbcsukló

-trapéz szilentek

-szélső kormányösszekötő gömbfej

vagy éppen a hossz stabilizátor rúd !

Ha már voltál a szerelőnél, majd írd le, hogy mi volt a baj !!!

2015. júl. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
na hát már ma elmentem a szerelőhöz mert nyugtalanított mi lehet az már nem emlékszem mit mondott mi a neve ami ezt okozza a lengőkar ahogy fel van fogadva ami megy az utastér felé ott valami szilnt gajra van talán ez a trapéz szilent) a lényeg emiatt kopog így köszönöm a válaszokat ment a zöld :)!
2015. júl. 14. 01:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Mind a 3 válaszoló én voltam !!!

Köszi a zöldet !!!

:D

2015. júl. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!