Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány megszerzése,...

Jogosítvány megszerzése, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok, valamikor 2012-ben kezdtem a jogosítvány mizériát. Meg lett a kresz-em még 2012 nyarára. Utána sajnos sikerült 5x megbuknom forgalmi vizsgán (volt némi simli a dologban de nem ez a lényeg). Az utolsó ilyen vizsga valamikor 2014 tavaszán lehetett, pont a 2 év lejárta előtt. El is mentem a kedvem az egésztől, de egyre jobban szükségem van jogsira. Természetesen iskolát fogok váltani, nem vagyok megelégedve a mostanival. Ma felhívtam a régi sulit, hogy ki kérném a papírjaim, átmennék másik iskolába, megcsinálnám a PÁV-ot és folytatnám a vezetést. Azt mondta az iskolavezető, hogy előről kell majd kezdenem mindent mivel nem jelentem meg az utolsó bukott vizsga után a páv-on 2 éven belül. (még ha lenne ilyen szabály, akkor is az utolsó vizsgám csak kicsit több mint egy éve volt)


Idáig nekem azt mondták az autósiskolában, hogy nem gáz ha kifutok a 2 évből (amin belül a sikeres kresz után meg kell lennie a forgalmi vizsgának), mert akkor csak újra kell csinálnom a kresz vizsgát (a tanfolyamot nem), majd ha megcsináltam a pávot, mehetek újra forgalmi vizsgára.


Valaki tudja, hogy van ez most jelenleg? Diák vagyok és nagyon nem szivesen fizetnék ki most cirka 200 ezret, azért amit egyszer már megtanultam és megvettem. A 30 órám le van vezetve, a kresz tanfolyamot elvégeztem és nem mindegy hogy egy 5 ezres vizsgát kell újracsinálnom vagy az egészet.



2015. júl. 14. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem kell részt venned a kresz-tanfolyamon, de be kell rá iratkoznod (mivel ennek elvégzése a vizsgára bocsájtás feltétele) és így ki is kell fizetned. az már mellékes, ha az iskola azt mondja, nem kell bejárnod, mert megoldják.

Mivel kifutottál a 2 évből és a tanfolyamot ismételned kell, így nem csak az elméletet, hanem a gyakorlati részt is ismételni kell. vagyis ott is 29 óra és 580 km-t fel kell majd tudni mutatni a vizsga előtt.


azért én arra a "simli"-re kívánci volnék :o

2015. júl. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet még valamiből 5000-ért viszgázni?
2015. júl. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor engem igen szépen félreinformáltak, meg se lepődöm. Magyarul hiába vezettem le vagy 40 órát, hiába lett 74 pontos az előző Kresszem. Kezdhetek mindent a legelejéről mintha soha nem most kezdeném előről. Fizethetem a korrupt rendszerükbe a rengeteg pénzt... :( Annyi kitétellel, hogy még egy páv vizsgát is végig kell nyomnom, mert az gondolom nem fog elévülni 100 évig sem. marhajó


Simli alatt azt értem, hogy mind az oktatóm, mind apukám akivel vezettem azt mondta minden frankó tök jól megy érzem az autót stb stb

Majd minden vizsga előtt jött a kérdés, hogy szeretnék-e kicsit biztosabbra menni, amiket elutasítottam, mivel azt gondoltam, hogy nehogymár ezt kelljen csinálni egy rohadt jogsihoz, meg mondom ment is.

Én nem állítom, hogy mind az 5 ezen csúszott el, de jelentős része érthetetlen volt, miért buktatott meg - én erre vezetem vissza, lehet tévedek.

2015. júl. 14. 16:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel van egy meghatározott időintervallum, amiből kifutottál, így az egész tanfolyamot előröl kell kezdened, meg kell ismételni az elméleti vizsgát, ismét kötelező levezetned minimum 30 órát (29+1).

Ami tovább cifrázza a helyzetedet, hogy a bukások nem évülnek el, s mivel már 5 bukásod volt így kötelező a PÁV - ezzel kell kezdened.

Azt meg nem mondom, hogy kellenek-e a régi papírok az autósiskolától, vagy simán beiratkozhatsz egy másikba, de amíg nincs PÁV-od, ne fizess semmit egyetlen iskolának se.

2015. júl. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Lehet még valamiből 5000-ért viszgázni?"

igen, elsősegélyből... és kreszből is.

2015. júl. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!