Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4es golfot szeretnék venni,200...

4es golfot szeretnék venni,2000-2004-es évjáratig,1,9 TDI változatban. Hogyan tudom megállapitani hogy pdtdi, avagy sima tdi? Esetleg évjárat fuggô?

Figyelt kérdés

Mivel a hátuljára általában mindegyiken csak a TDI felirat látható,igy mivel nem nagyon értek hozzá,nem tudom eldônteni,illetve inkább a pd elemek nélkul szerelt motorokat ajánlották.

Válaszokat elôre is kôszi!



2015. júl. 16. 21:45
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
A három fajta tdi motort egy darabig egyszerre is gyártották, ezért jogos a kérdésed. Ha a motor tartóssága a legfőbb szempont, akkor a forgalmi engedélyben 66KW-os teljesítmény fog szerepelni (90LE), a motorszám pedig egy un. ALH betűkből álló motorkódot tartalmaz.Ennek növelt teljesítményű változata az un piros tdi, ez 110 lovas, majd az első pdtdi motor jött, ami 101 lóerős. Én a 90 lóerőset választanám, ha találsz jó állapotút, de nem ismerem a szempontjaidat. Fogyasztásban 10%-nál nagyobb eltérés nem tapasztalható, inkább kevesebb.
2015. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Hát sok baromság íródott le imént! Magasnyomású szivattyú mi? Porlasztóadagoló,pumpendüze, pd elem van benne. Alacsony nyomáson érkezik az üzemanyag és a vezérműtengely nyomja le egy bütyökkel a pdelem tetején levő dugaggyút ami 2000báros nyomást csinál amit egy elektromos szelep elnyújtva háromszorra beenged, hogy ne kopogjon mint a régi dízel. Amit kevert vele kollega, az a crtdi. Már csak ezt a tipusu dízelt gyártják. Kicsit hatékonyabb. 130 lovasat vegyél az biztos pd és a310nm 130lóval csúnyán belefér az ülésbe hátmég ha tiptronic! Azzal kevés vas tart lépést. 40-nél vázadásra elforlg az aszfalton a gumi. Ha még ráteszel 200000-et a motorra 300ló lesz belőle.
2015. júl. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

a PD elem-es kocsi addig jó amíg nem kell hozzányúlni

+1 sima TDI (abból a 110-es)

utolsónak meg üzenem,hogy a motort lehet hogy fel tudod annyi pénzből húzni 300LE ig,DE a motor már itt nem tartós,hiába az erősebb PD alkatrészek a másik meg,hogy ennyi pénzből nincs meg az hogy az úton is maradjon a kocsi és meg is tudjon állni,ahhoz még kell egy kis plusz.Másik meg,hogy szerintem felesleges,Golf 4 méretű autóban a 180LE már igen jó lehet.

2015. júl. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
A golf 4 uttartásával nincs probléma. A végsebesség nem nől tetemesen 4.500nál akkor is elfogy a motor, csak hamarabb meglesz. Fék meg, simán bírna az utcai közlekedést.
2015. júl. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
szóval a tiéd 300LE?
2015. júl. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Nem az enyém még 130, de passat tiptdonic. Már tervben van rég óta de Sosem jön össze annyi fölös pénz. Most épp házat szeretnék venni mert itt ahol lakom nagyon olcsó, Úgyhogy talán télen. Három gyerekkel nem egyszerű. Mindenesetre mg gépész a szakmám,így az alapok megvannak.
2015. júl. 21. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
én azért 220LE körül megállni max azzal a 130 as PD vel.Dehát ugye mindenki más,no meg nem vezettem 220LE-set sem így nem tudom összehasonlítani milyen lenne a 300-assal szemben.
2015. júl. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy ahogy felhúztad 200 ló felé a Passatot, másnap dobhatod ki a váltót belőle, 3 hónap múlva meg az egész motort.
2015. júl. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
200LE körül még a sima TDI is bírja,PD-k valamivel többet és ekkor még nem üzemórás a kocsi :)
2015. júl. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Igazából a megbizhatóság miatt,és a tartóssag szempontjából keresem ezt a fajtát,remélem az is lesz:))

A kôzeljôvôben elég sokat kell majd az osztrákokhoz járnom igy megbizható autót keresek egy ilyen golf kategóriában,versenyezni nem akarok de kôszi a tippet a lóerôkre:)Már csak a valós kilométer ellenôrzés lesz nagy feladat mert gondolom van ilyen rengeteg tekert órájú autó:))

Kôszi a válaszokat mindenkinek!

2015. júl. 21. 21:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!