Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha már van AM kategóriájú...

Ha már van AM kategóriájú (segédmotoros kerékpár) jogosítványom, és megcsinálom az A1-t, akkor a 2 év tapasztalat személyszállításhoz az AM-ből is számít?

Figyelt kérdés

2013 nyara óta van AM jogosítványom, augusztusban lesz 2 éve. Eredetileg B125 (B + A1) jogsit akartam jövőre csinálni, de ha azzal még 2 évet kell várnom utasszállításra, akkor inkább megcsinálom külön az A1-t idén, hogy mielőbb lejárjon a 2 év. Vagy ide az automataváltós robogó is beleszámít?


Nekem anno azt mondták, hogy rajta lesz az M-es jogsimon, hogy csak automatát vezethetek, de nem láttam erre vonatkozó írást a kártyán. Ez esetleg változtat a helyzeten?



2015. júl. 18. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem túl régen változott a kezdő jogsik meghatározása, így már az első nemzetközi vezetői engedély megszerzésétől számítják. Az AM pedig nemzetközi.


A B kategória után a könnyített A1 se változtatna semmin, ugyanúgy vihetsz vele utast, mint a rendes A1-gyel. Persze ha nagyobbra akarnál váltani, akkor nem tudsz pl. A2-re különbözetit csinálni a könnyített A1-ről.


"Nekem anno azt mondták, hogy rajta lesz az M-es jogsimon, hogy csak automatát vezethetek, de nem láttam erre vonatkozó írást a kártyán. Ez esetleg változtat a helyzeten?"


Nem változtat semmin. Az Am-nél nem veszik figyelembe, hogy mivel vizsgáztál, de a többinél már beírják a 78-as kódot a jogsiba ha automatával vizsgázol.

2015. júl. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A B125 után legközelebb már rendes A-t szeretnék csinálni. Hogy van ez a könnyített A1? Milyen korlátozásai vannak?

Egyébként köszi a választ, megy a zöld!

2015. júl. 18. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!