Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki megválaszolná nekem az...

Valaki megválaszolná nekem az alábbi kérdéseket a 3-as Golfokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Lassan megvenném első autómat, amire a keret 500.000 Ft. Az autóval napi 100 km-t tennék meg, ennek nagyrészét országúton, emiatt a dízelt ajánlották nekem sokan. Szóval a kérdéseim a következők:

-Mi a különbség a D, SDI, TDI, PD-TDI, GT között, illetve melyiket ajánljátok?

-Mi a különbség az különböző motorkódú autók között?

-Mennyi az átlagfogyasztás?

-Mennyire megbízható autók ezek? (5-7 évre tervezek vele egyenlőre)

-Mire kell oda figyelni a típus vásárlásakor?

Illetve ha van valami, ami szerintetek még fontos lehet, azt írjátok le :)


Köszönöm szépen a segítséget :)



2015. júl. 19. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

"-Mi a különbség a D, SDI, TDI, PD-TDI, GT között, illetve melyiket ajánljátok?"


Miért olyan nehéz a kereső használata? Meg is vegye valaki helyetted azt a fosvágent?


Na lásd kivel van dolgod:

D, dízel

SDI, közvetlen befecskendezéses szívódízel motor, a Swirl chamber Diesel Injection

TDI, Turbo Direct Injection - a Volkswagen-konszern turbódízel motorjainak elnevezése.

PD-TDI, Pumpe Düse Turbo Direct Injection - a Volkswagen turbódízel-motorjának, az elnevezése.

GT, Gran Turismo nagy túraautó


"-Mennyi az átlagfogyasztás?"


Mekkora a motor, mekkora a kasztni, milyen nehéz a lábad?


"-Mennyire megbízható autók ezek? (5-7 évre tervezek vele egyenlőre)"


Mint bármelyik másik, ha kifogsz egy elhanyagolt autót, akkor ráköltöd a gatyádat. Ha sikerül megvenned a garázsban tartott nyugdíjas német orvos harmadik nem dohányzó lányának autóját, akkor nyertél.

2015. júl. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Dízelnél 50-50 vagy kifogsz egy jót, vagy ráköltesz 1 millát, és még utána se lesz jó.
2015. júl. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

3-as Golfban szerintem még nem volt PD TDI. Nekem egy 90 lovas 1Z motoros van, ezek elvileg elég elnyűhetetlenek. Az autó 20 éves, de a motorja hibátlan, csak a rozsda rágja több helyen. Az alkatrészek vicc áron vannak hozzá, a fogyasztása 5-5,5 liter/100 km vegyes használatban.

Szóval jó és megbízható egy 3-as Golf TDI, de a karosszéria szeret rohadni, emiatt az 5-7 év alatt esélyes, hogy egyszer-kétszer meg kell látogatni a lakatost.

2015. júl. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
5-7 évre már ne tervezz Golf III-mal most is öreg, nem hogy mire lecserélnéd. Inkább vegyél egy Astra G-t ennyiért, vagy gyűjts hozzá és Golf IV-t. Egyébként nagyjából összefoglalták. Fogyasztás láb és motorfüggő. Dízel elég keveset eszik. Ha jót fogsz ki akkor előbb hullik le a motorról a kocsi, mint hogy a motor feladja.
2015. júl. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Régi kocsi mind! ráadásul a hulyegyerekek egyik kedvenc játékszere a hármas golf. Ha találsz egy megkíméltet amit karban tartottak akkor kibírja az 5évet! Ha nem akkor pénztemető!
2015. júl. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!