Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1991-es fiat ducato kisbusz...

1991-es fiat ducato kisbusz féke egyszer csak bekeményedett és nem úgy fog. Mi történhetett vele?

Figyelt kérdés
Tehát pont úgy csinál mint ha egy fékrásegítős autó fékét megpumpálom 5-5 alkalommal úgy hogy a motor nem jár közben, ilyenkor felkeményedik és nem is nagyon bírom benyomni a féket hogy fogjon. Na ugyen ez van a fiat ducatoval is. De úgy tudom abban nincs fékrásegítő. Mi történhetett vele? Hirtelen csak egyik fékezésnél nyomom és mintha betont nyomtam volna és lassulni se nagyon akart. Mi lehet a baja ilyenkor? Néztem a fékolajat, max jelzésig van. Kicsit koszos benne, a jobb hátsó keréknél tudtam rajta egy kicsit légteleníteni. Egy hajszállal jobb lett, de nem jó. Előtte olyan volt mint a vaj.
2015. júl. 21. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem szakadt le a ferrodol a feékpofáról?

Beragadt munkahenger....

2015. júl. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szedtem szét egyik fékdobot sem. Csak a hátsó kerekeket. A jobb hátsó keréken megtudtam lazítani a légtelenítő csavart. A másikon nem. A kerekek amúgy könnyen fkrogtak. Az első kerekeket nem emeltem meg.
2015. júl. 21. 17:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy nincs fékrásegítő? Mert ez leginkább annak a hibájára jellemző.
2015. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha jó videót találtam, akkor nézd csak, ott egy fékrásegítő 1:26-nál:

[link]

2015. júl. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok benne biztos hogy nincs benne. Én a fékrásegítőre tippeltem. De az egyik ismerősöm nagyon azt mondogatta hogy ebbe nincs.
2015. júl. 22. 10:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát nézd meg! A Benedict által linkelt videón látható a főfékhenger mögött egy nagy fém dob, rajta egy csővel. Na, az a szervodob, ha van rajta olyan, akkor rásegítéses. Csak a tiéden a másik oldalt keresd, mert a videón egy jobb kormányos Ducato látható.
2015. júl. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most bírtam megnézni a videót. Igen van egy hasonló szerkezet a pótkerék alatt. Annyi hogy az átmérője nagyjából ugyan ekkora annak a szerkezetnek csak sokkal vékonyabb van az enyémben. Laposabb.
2015. júl. 22. 17:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg ott lehet a hiba. Nagyjából három dolog mehet tönkre:

-kirepedt a vákuumcső, vagy tönkrement a visszacsapószelep (ennek a cseréje a legolcsóbb)

-tönkrement a szervodob (ez már húzósabb)

-meghalt a vákuum szivattyú (ez a legdrágább)

2015. júl. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!