Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4 ütemű Wartburg alja elkezdet...

4 ütemű Wartburg alja elkezdett rozsdásodni, megoldható a kihegesztés?

Figyelt kérdés
A probléma részletesen az, hogy a Wartbi alján belül itt-ott már rozsdásodik, küszöbök és a csomagtér már nagyon le van harcolva, meg az akksi körüli terület. A csomagteret néztem, azt ki lehet hegeszteni, de az ilyen kisebb kis lyukakkal, amik itt-ott vannak, van a hátsó ajtón is belül, mit lehet velük csinálni?
2010. márc. 5. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Minden megoldható, csak pénz és egy jó karosszéria-lakatos kell hozzá.
2010. márc. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni,kérdés hogy szánsz-e rá annyi pénzt időt energiát..

Kivágják a rozsdás részt flexxel, 1 lemezből kivágják a hiányzó részt,ezt alakra kalapálják...,majd Co-védőgázas hegesztővel rögzítik,majd glettelés,csiszolás,festés.

2010. márc. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, mennyi ideig akarod még használni? Ha csak 5-6 évig, akkor kapard le a hulló rozsdát, és kend le a foltokat Hammerite festékkel. Majd minden színben kapható. Kicsit drága festék ( 4200.- a 0,75 dl) de egy db küszöbcsere 30000.- körül van. A kisebb lyukakat csiszold ki, kend ki gittel, és arra is a festéket.
2010. márc. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hobbiautónak vettem, remélem ég meg lesz 10 év múlva is. Mondjuk flexszel kicsit nehézkes lenne kivágni, mert a lyukak alig 1 cm-esek, csak so van bennük erre-arra, elszórtan a kasztnin, alvázon, ajtókon. Ha ki kittelem(vagy glettelem, ki hogy hívja), nem fog a rozsda utat törni magának idővel?
2010. márc. 6. 12:18
 5/10 anonim ***** válasza:
De, sajnos igen. Ha valóban sokáig szeretnéd még használni és hajlandó vagy nem kevés pénzt rászánni, akkor lakatossal csináltasd meg. Ugyanis ha már szemmel látható több helyen a rozsda, akkor az autó alja, fenéklemez stb. előbb-utóbb ki fog lyukadni, sőt előfordulhat hogy a felfüggesztéseknél is megeszi a rozsda, abból pedig nagyobb baj is lehet.
2010. márc. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
van egy jófajta védő festék cikromátos azzal fesd le megfogja a rozsbát, utánna gitteld és szin festék. kicsit tovább tudod huzni vele,de ez sem végleges!
2010. márc. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
van egy jófajta védő festék cinkromátos azzal fesd le megfogja a rozsbát, utánna gitteld és szin festék. kicsit tovább tudod huzni vele,de ez sem végleges!
2010. márc. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 begya válasza:

Khmm. Nem értek egyet az egyik válaszadóval... Egy küszöbcsere 3000ft+anyag. Ha elviszed egy lakatoshoz, megmondja neked, mennyiből tudná megcsinálni, de hogyha nincs olyan túl nagy gáz, egy 10-esből megúszod.

(Tesóm 2-es Mondeóját 55eft-ért csinálták meg úgy, hogy gazdasági totálkáros lett, a motor kiszakadt a helyéből,teljesen összetört az eleje + két ajtó)

2011. aug. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ugyebár kérdésemet 1 éve írtam, akkor kilakatoltattam az egész alját, a rozsdás részeket kivágták és kihegesztették, a kasztni és a csomagtér lett gittelve és festve, egyedül a csomagtér festékét ütötte át a rozsda, úgyhogy ezt idén is átfestem lassacskán, de jobb minőségű festékkel vagy alvázvédővel. Ami új, hogy az 1 éves küszöbök alja elkezdett rozsdásodni. Alvázvédővel le tudom majd festeni, de aztán 1 év múlva lehet megint előjön. :/ Az akksi körül anno tiszta rozsda volt minden, azt is csak simán lefestettem, annak semmi baja. És a kihegesztett részek is épek, tehát kevesebb a rossz mint a jó. :)
2011. nov. 8. 09:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Mennyibe került?
2011. nov. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!