Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mopedautó kérdés?

Mopedautó kérdés?

Figyelt kérdés
Lenne ez ügyben pár kérdésem.Az első az lenne,hogy AM kategóriás jogosítvánnyal lehet-e vezetni mopedautót, mert nem több mint 4Kw-osak, nem több mint 350kg, de átlagosan 500cm3-sek, de 45km/h a tervezési sebességük és már itt GYIK-en is sokféle választ láttam.A második, ha lehet vele vezetni, akkor ugyanúgy nem kell rá rendszám, csak biztosítás, mint segédmotorokra?A harmadik kérdésem az lenne, hogy ugyan úgy nem szállíthatok vele utas mint segédmotoroknál és quadoknál?És a negyedik kérdésem az lenne, hogy Franciaországból milyen folyamatok útján lehet behozni egy ilyen mopedautót,mert ott azért olcsóbbak.A normális válaszokat előre is köszönöm és zöld pacsival jutalmazom.

2015. júl. 23. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, és én is jártam ebben a cipőben, hogy 15 évesen akartam egy mopedautót, de aztán szerintem jól döntöttem, hogy elmondtam róla. Nem tudom mennyi idős vagy, mire kell a mopedautó, de mostanra semmilyen épkézláb indokot nem tudnék mondani miért lenne jó egy ilyen.


Lassú, kicsi, csúnya, és ahhoz képest még sokba is kerül. Ja nekem amúgy nem volt AM jogsim, csak kifejezetten a mopedautó miatt akartam letenni, de az ugye még plusz pénz. Végülis félreraktam a pénzt, vártam másfél évet és elkezdtem a B-s jogsit, aztán megoldódott, hogy tudjak autóval közlekedni.


Gondolj bele, félrerakod a jogsira a pénzt, aztán még gyűjtesz hozzá, és tudsz venni valami olcsó használt autót, ami nem csak 45 km/h-val megy, és nem csak városban cirkálhatsz vele. Nem szállíthatsz vele utast sem egyébként AM jogsival, tehát végképp semmi érv nem szól mellette azonkívül, hogy a robogótól biztonságosabb.

2015. júl. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most 15 vagyok,de nekem iskolába járás miatt kéne,meg azért is mert nagyobb csomagtartója van mint egy robogónak (robogó volt az eredeti terv, de aztán megváltozott),télen-nyáron használható, meg amúgy is szeretek vezetni,még ha csak 15 is vagyok.Nyaranta ki tudok menni Franciába dolgozni és ott meg tudom rá keresni a pénzt és ott vennék,elhozatnám és max autóvásárláskor meg eladnám,mert azért Mo-on drágábbak az ilyen kocsik.De ettől függetlenül kösz a választ és azt,hogy szántál rá egy kis időt.
2015. júl. 23. 23:35
 3/6 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még válaszok!
2015. júl. 27. 00:02
 4/6 anonim ***** válasza:

§ 54.(9) A három- vagy négykerekű segédmotoros kerékpárral személyt szállítani akkor szabad, ha a jármű vezetője a 17. életévét betöltötte.


„M” kategória : segédmotoros kerékpár (ide értve a „mopedautót is”)

- állati erővel vont jármű hajtására

- kerti traktor (16. életév betöltése után)


Rosszul eshet, de nem javaslom az iskolába járást, pedig praktikus.....csak akkor, ha biztos vagy benne, hogy a suli előtt a haverok nem barmolják el a járgányod...mert el fogják, az biztos..


ha te vagy a legerősebb, a legjobb tanuló, akit nem akarnak minden nap alázni, akkor nincs baj..


a behozatalt a vámőrség intézi,a Hungária krt-n is megkérdezhetetd.



.

2015. júl. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösz a válasz!De amúgy AM kategóriával nem lehet vezetni?
2015. júl. 27. 09:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem érdemes venni .Újonnan több millióba kerül.ráadásul a benzines csak 50köbcentis

Az egy gyenge f.s és nem ér egy rakás sz.rt se


Inkább építeni érdemes egy generátor dízelblokkos fiat 500 vagy kispolszkit(hidd el azzal jobban jársz)


https://www.youtube.com/watch?v=LveBUfTjgic

Ugyanazt tudja mint lombardini FOCS DIESEL blokkos sőt még többet is mivel ezek generátor blokkok csak egyhengeresek nyomtékosabbak 2liternél nemfogyaszt többet 90km avégsebessége nemkell ékszijat cserélni rajta stb... Többféle köbcentis(220 és 500köbcenti között) van belőlük többfélé gyártó(lombardini ruggerini hatz kohler briggs vanguard punsun runsun yanmar) gyártja azonos egységes szabvány paraméterek szerint .Ezek a blokkok hivatalosan beépithetőek bármilyen autóba vagy motokerékpárba.



polszki motorblokk főtengelyvég (agy) levág

marógéppel kisikol.

esztergával kifúr.

Lángvágó pisztollyal kicsit megmelegíteni a tengelyt


és mehet is rá a féltengelyvég

A motor és az váltó közötti közbetét/közdarab/adapter (vagy ki hogy hívja) meg 5ös lemezből egy kis hegesztéssel furás faragással könnyen elkészithető elkészithető házilag is

2016. márc. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!