Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csikorog a Piaggio...

Miért csikorog a Piaggio Typhoon robogómon a hátsó dobfék? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy 1996-os Piaggio Typhoon robogót é azt vettem észre, hogy a hátsó fék induláskor az első 5-8 méteren csikorog\nyikorog. Mi lehet a gond? Ha valaki jobban ért a robogókhoz, akkor üzenetben még pár kérdésemre még válaszolhatna. A válaszokat előre is köszi :)

2015. júl. 23. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Meg kéne nézni a fékpofák kopottságát.
2015. júl. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a gyors választ. És vigyem szerelőhöz vagy egyszerű megnézni? Milyen szerszámok kellenek hozzá?
2015. júl. 23. 20:23
 3/13 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom, nem volt még szerencsém dobfék szétszedéséhez, csak tárcsafékeket szedtem szét eddig. Az biztos, hogy a kereket le kell venni, amit meg légkulccsal, vagy ütvecsavarozóval kell majd később visszatekerni. Az már szerelői feladat, ha neked nincs olyan készüléked. A kipufogó levétele nem bonyolult, azt te magad is le tudod szedni, csak ez a kerékcsavar veszélyes dolog. Én jártam már úgy, hogy visszarakott kerékcsavar kipörgött a helyéről és majdnem kiesett menet közben.
2015. júl. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Rájöttem, hogy nem a fék csikorog, hanem a blokk belsejében valami. Alacsony és közepes ford.számon és elindulásnál valami a blokkban csikorog, és amikor hátsó féket húzok picit pörgetem a motort és ha egy adott ford.számon pörgetem egy ideig akkor ott elmúlik magasabban vagy alacsonyabban pedig ugyanez. Amikor meg már egy ideje jár a motor meg megyek is vele akkor meg semmi csikorgás induláskor. Én az bordásszíjra gyanakszom. Szerintetek?
2015. júl. 26. 22:50
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát, ha nagyon laza, akkor csúszhat. Nézd meg, hogy repedezett, esetleg nyúlott-e. Azt is csinálhatod, hogy leszeded a hajtás fedelét és beindítod a motort sztenderen. Akkor egyből tisztábban fogod hallani, hogy onnan jön-e a hang. Csak arra vigyázz, hogy nehogy a valaga leérjen a motornak, mert akkor repül a világba és összetörik.
2015. júl. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kiegészítem: Tehát sztenderen állva húzzad neki a gázt. De valaki fogja le az elejét, hogy semmiképpen se érje el a földet a hátsó kerék. A legjobb, ha valami padod lenne hozzá.
2015. júl. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Oké köszi, de miért van az, hogy hogyha egy adott fordulaton pörgetem akkor ott már egy idő után nem csikorog, melegen meg már semmi csikorgás?
2015. júl. 27. 06:33
 8/13 anonim ***** válasza:
Először nézd meg ezt. Lehet, hogy nem is a hajtásnál van a hiba.
2015. júl. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Leszedtem az összes csavart a dekniről, meg a berúgókart is és mozog a dekni de nem bírom leszedni, mit csináljak?
2015. júl. 27. 19:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Nincs középen süllyesztett hosszú csavar? Esetleg egy bowden felfüggesztés csavar? Valamit keress, biztosan van. Ha egészen biztosan nincs, akkor erőszakold meg egy kicsit.
2015. júl. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!