Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autókról, illetve...

Katta920 kérdése:

Használt autókról, illetve típusokról kérnék véleményt, tapasztalatot! Mi a véleményetek a Mazda, Hyundai, Alfa márkákról? Jó és rossz egyaránt érdekel.

Figyelt kérdés

2015. júl. 27. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Mazda, Hyundai elég jó, nehéz (legalábbis nehezebb) mellényúlni velük. Alfa inkább fanatikusoknak való, azok megvételéhez inkább érzelmek kellenek, mintsem racionális döntések. (Azaz nem valami jó kocsik.)
2015. júl. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Alfa csak gazdagoknak jó, igazán az a gond velük, hogy nem hosszú élettartamra van tervezve 3-5 év után sok a gond vele. Kivéve ha újat veszel :-) Hyundai közepes a Mazda a legjobb választás. Nekem egy Nissanom és 2 Mazdám volt eddig, de már nem hiszem, hogy váltok valaha más márkára.
2015. júl. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
A korrekt válasz érdekében nem ártana tudni, hány éves vasak után érdeklődsz.
2015. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
12-13 évesben gondolkodom. Stabil, megbízható autót keresek.
2015. júl. 27. 15:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Mazda jó de olyan semmi extra belül.

2,2es dizeleit párat láttam hengerfejesen de nem vészes.

hyundai a régiek egész jók, akkoriban törtek még be a piacra de elég fura a beltér.

Alfa a 75ig volt alfa onnan "alfa cimkés fiat f0s", a régiek jók csak alkatrész alig van, nagyon rohadnak, váltojuk is elég gyenge, stb.

alfetta,75,stb. azokból érdemes nézelődni ha sok a pénzed, mert bekell spejzolni hozzá tartalék cuccokat külföldi furómokról ebayról stb.

Kevés kocsinak van olyan jó futóműve és úttartása mint azoknak a régi alfáknak! Motorjuk is erős, tartós még a TS előttiek.

2015. júl. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem 12 éves a Mazdám, Benzines 1,4-es és szuper kocsi.

Bár 1,6-os motorral ajánlom inkább.

(Mazdánál dízelben az MPV-k nem voltak valami jók ha esetleg olyan nagy családi kocsit akarsz venni.)

2015. júl. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!

Hyundai Matrix 1.5 dízel vagy a Mazda 323 F dízel ami leginkább érdekel.

2015. júl. 27. 16:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát, azt gondolhattam volna, hogy téged is a dízel érdekel. Mész te évi 40-50 ezer km-t? Mert kb onnantól érné meg megkockáztatni egy 12-13 éves dízelt megvenni. Az alatt jobban jársz, ha benzinest veszel. Tankolni ugyan drágább, de kevesebb eséllyel kell fél millát költeni pl egy kettős tömegű lendkerék javítására, ami bizony egy ilyen idős dízelnél már erősen befigyel.
2015. júl. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-asnál a pont, nem vennék csak benzinest évi 40 ezer alatt. Ha nem az a munkád, hogy azzal járod az országot felesleges...Én dolgozni a Mazdával járok és így megyek csak 12-13ezret egy évben simán jó, városba munkába járáshoz meg extra nem ajánlott csak benzines.
2015. júl. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!