Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Koponyás maszkban lehet...

Koponyás maszkban lehet motort vezetni?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy műanyagból készült merev koponya állkapocs formájú maszkot. Elsősorban airsoftra vettem, de van nekem egy nyitott bukósisakom meg egy chopperem, és nagyon királyul mutatok a koponyás maszkban rajta. De nem tudom, hogy a jogszabályok engedik-e hogy közúti forgalomban használjam a maszkot. Előre is köszi a válaszokat!

2015. júl. 28. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Közúti forgalomban használhatod a teljesen zárt lesötétített sisakot is, abban sem látszik az arcod. Viszont ha nem vagy 120 kg-os Harley-s barom, akkor nem jó ötlet. 50 kg-os srácon, egy szúnyog hátán ülve inkább nevetséges, mint félelmetes lesz a maszk.
2015. júl. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Lehet igen, van aki kendőt tesz az arca elé.
2015. júl. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 veterán vas ***** válasza:
48%
Hogyne lehetne, ez állítólag egy szabad ország. Mindenki úgy csinál magából bohócot ahogy akar. :)
2015. júl. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. egyébként pont 120 kg vagyok de nem Harley-s és nem is akarok olyat. De engem nem az aggaszt, hogy eu szabványnak megfelel-e, hanem, hogy koponya formájú, és félelmet kelthet másokban. nem tudom, hogy erre vonatkozik-e jogszabály vagy rendelet.
2015. júl. 28. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!