Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám átíratni,...

Hogyan tudnám átíratni, biztosítást kötni és levizsgáztatni egy megvásárlásra tervezett lejárt vizsgás, rendszámos motort? Addig nem venném meg, amíg nem tudom a törvényes megoldást.

Figyelt kérdés
Arról van szó, van egy moci, amit megvennék, de régen lejárt a műszakija, és a jelenlegi tulajnak nincs lehetősége költeni rá, és levizsgáztatni. Így nem tudok biztosítást se kötni. Ráadásul messze lakunk egymástól. Tudja valaki a tuti megoldást? A szállítást meg tudnám oldani.

2015. aug. 1. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
43%

Kell egy hivatalos adásvételi szerződés, ez alapján már eltudsz indulni az átíratás felé, de mivel átírásnál új forgalmit kapsz, ahhoz meg még érvényes műszakinak kell lennie, tehát itt a legelső dolgot a műszaki vizsga és a szükséges szervizek fognak kelleni. Ehhez is kell az adásvételi szerződés hogy már te vagy az új tulajdonos, és ez alapján ha olyan vizsga állomást fogsz ki akkor már az okmányirodát meg is úsztad mert akkor mindent megcsinálnak hogy a te neveden legyen kapsz forgalmit meg mindent. Utána ugye a lakhelyedhez illetékes önkormányzathoz kell menni a súlyadóval kapcsolatban, aztán jöhet a biztosítás megkötése.


De itt vannak bonyodalmas részek mert egyes műszaki vizsgákon már érvényes biztosítási papírt kérnek. De létezik még némi ráfizetéssel de törvényes módja annak ha felkeresel egy használt autó kereskedést ahol foglalkoznak ügyek intézésével, némi ráfizetéssel sajnos de külsős dolgokat is elintéznek tehát nem muszáj náluk vásárolnod. Én anno az autóm átírását is így oldottam meg hogy megvettem magánembertől, lejárt műszakival elmentem egy közeli kereskedéshez ahol plusz 3 ezerért elintézték a szükséges ügyeket és le is vizsgáztatták az autót törvényesen, és nem is kellett sokat költenem a javításokra sem mert csak nagyon pici hibája volt szerencsére. Ezt az előző tulaj akitől vettem ő is mondta hogy nincs sok baja csak ő hirtelen anyagi csődbe került és ezért kellett eladnia az autóját mert arra sem volt már pénze hogy levizsgáztassa.

2015. aug. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs ebben semmi bonyolult...


Ha a motor MO-i forgalomba helyezett (tehát van Magyar rendszáma) akkor megveszed és a biztosításhoz semmi más nem kell, csupán az adás-vételi és az okmányai. Még aznap kötsz rá egy biztosítást, majd tréleren elviszed vizsgára (vagy szerelőhöz felkészíteni, akármi), levizsgáztatod, eredetiség vizsgát csináltok és átiratod.


Nincs itt semmi hunbug vagy probléma. Ha minden papírja megvan és rendben van akkor nincs gond.

2015. aug. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, de közben megtudtam, mennyi minden baja van a motornak nagyon sokat kell rá költeni, így rendkívül kockázatos lenne a vásárlás.Ráadásul egy nagyon ritka modell, tehát a vonzó ára ellenére okosabb dolog lemondanom róla. Bocsánat a fölösleges érdeklődés miatt, köszi, hogy időt szántatok rá!
2015. aug. 2. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!