Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amikor a kocsival tolatok és...

Amikor a kocsival tolatok és belerakom a tolatásba elég hangosan hallatszik a váltás. Normális?

Figyelt kérdés
Most vettem meg életem első kocsiját és 2009-es VW Polo-t (1 hónapja), és ma amikor a párom tolatott vele akkor, amikor kinyomta a kuplongot és benyomta a váltót, hogy a hátramenetbe tegye akkor én kívülről ezt eléggé halottam, hogy benyomja a váltót meg, hogy hátramenetbe teszi. De a többi sebesség fokozatnál semmilyen hangja sincs a váltónak. A hátramenetbe kapcsolás hangosabb lennne, vagy normális ez. Életem első kocsija, amit saját pénzből vettem és nincs rá garancia, lehet hogy csak túl parázom?

2015. aug. 1. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A hátramenet szinkronizálatlan, ami konyhanyelven annyit tesz hogy be kell gyűrni a fogaskerekeket egymáshoz,aminek hangja is van. Gyártó válogatja ki hogy oldja meg de a legtöbb olcsó modell nem fektet erre hangsúlyt.
2015. aug. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Probáld ugy hogy benyomod a kuplungot és vársz egy kicsit smig beteszed a hátra menetbe. Vagy először tedd be előre és rögtön ugy hátra. Nem szinkronizált a rükverc.
2015. aug. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos normális, számomra hihetetlen, hogy mai napig sok gyártó ennyire igénytelen. A mi Renaultunk is igy csinál, sokszor még recseg is a váltó, olyankor ég a pofám, mert az utcán az emberek azt hihetik, hogy milyen balf**z vagyok, közben vigyázok hogy óvatosan toljam be rükvercbe, mégis kerreg.
2015. aug. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Berakod akármelyik hátramenet melletti fokozatba, majd onnan rakod hátramenetbe és nem fogsz semmit hallani.
2015. aug. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Normális, hiszen nincs a lükvercben szinkron gyűrű
2015. aug. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!