Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Utántöltésre lehet másik cég...

Utántöltésre lehet másik cég olaját használni? Pl. Az autó cserékor Mobil 5w-40 -t kapott, utánoltésre pedig Castrol 5w-40 -st használok? Kimaradt és azért kérdezem.

Figyelt kérdés
2015. aug. 2. 20:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

NEM! Csak azonos fajtájú (viszkozitású) és gyártójú olajjal szabad után tölteni!

Mindjárt jönnek majd az önjelölt autószerelők és közlik, hogy "ugyan mindegy olaj olaj...".

NE HALLGASS RÁJUK! NE kevert az olajat. Az igazság az, hogy elvileg nem lesz semmi baja a motornak, gyakorlatilag meg nem lehet tudni!

2015. aug. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
nekem most kellett nemrég rátöltenem 5w40-es olajat a kocsimba,mobil 5w40 volt benne,szerelőm mondta,hogy mindegy,hogy milyen márka a lényeg hogy 5w40-es legyen az is és talán még hogy full szintetikus mint ami benne volt.
2015. aug. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert mind a kettő pont megfelel a szabványoknak.Nekem a VW 505 00 szabvány kell.Mindkettő teljesíti.
2015. aug. 2. 20:25
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha nagyon leragadok egy konkrét példánál: van olyan 5W40 amit bele lehet borítani egy PD motorba és van olyan amit nem. Pedig 5W40 mindkettő, de a viszkozitásuktól eltekintve teljesen más a kettő. Ha ilyen olajakat összepancsolsz akkor bizonyos összetevők reagálhatnak egymással, kiolthatják egymás hatását, habozhat bla bla bla .. Igen, az egyszerű autószerelő azt mondja, hogy "jóvan az, boríccsad bele" lehet tényleg nem is lesz komolyabb gond, de ha lesz és így gurulsz 4-6000kmt azzal akár két nagyságrenddel többe kerülő kárt tudsz okozni, mint amennyi a két olaj különbsége forintban.
2015. aug. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Simán keverheted,csak szintetikust ne keverj a nem szintetikussal.
2015. aug. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Közben megjött a hozzászólásod, amit én nem láttam.. Így akkor mondjuk az enyém tárgytalan :D
2015. aug. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mind a két olaj full szintetikus.Nem összekeverni akartam pl. felesbe,hanem ha kicsi hiányzik akkor utána öntök 1decit.
2015. aug. 2. 20:56
 8/16 anonim ***** válasza:
Mobil után bármi jobb
2015. aug. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
szarnak számít a mobil olaj?nekem is mobil super 3000 olaj van az 1.9 TDI-mben és Total olajjal öntöttem után. 5w40
2015. aug. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én cégesnél pont leszartan öreg dízelbe öntöttem mindent ami jött. Mondjuk abban se turbó se pd elem nem volt.
2015. aug. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!