Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékezésnél (nem vészfékezés)...

Fékezésnél (nem vészfékezés) beesett a fékpedál, bekapcsolt az ABS és csúszkált az autó. Ezután pumpálásra (ami olyan hangot hallatott kb, mint egy teleszkóp) visszakeményedett a fék. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Az autószerelőnél kiderült, hogy az ABS hibaüzenetet dobott ki, ezt kijavították (mármint a hibaüzenetet). Egy másik szerelő szerint a fékcsőhenger elkopott, ez okozta a hibát, ez ki is lett cserélve. Egy harmadik szerelő szerint ABS probléma. Egy 2005ös Suzuki Swiftről van szó. Találkozott-e valaki hasonlóval? ABS vagy tényleg fékcsőhenger? Kisbabám van, nem igazán merek vele egyelőre közlekedni mert elbizonytalanodtam, hogy valóban megoldódott-e a probléma?

#ABS #fékpedál #fékcsőhenger #beesett a fékpedál #visszakeményedett
2015. aug. 3. 06:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és fékolaj nem folyt belőle. Viszont az nem volt mostanában cserélve benne.
2015. aug. 3. 06:57
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mi az a fékcsőhenger, de a fékmunkahenger csinálhatja a balhét. Ha az egyik megadta magát, akkor azon a keréken nem képződik megfelelő fékhatás, amiatt beriszálhat az autó és ezt érzékelve az ABS is el kezd dolgozni.
2015. aug. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igaz, tök hülyeséget írtam. Főfékhengerre gondolotam, nézzétek el nekem!
2015. aug. 3. 07:48
 4/7 anonim ***** válasza:
ilyen hibához már az is elég ha régi a fékfolyadék és felforr.
2015. aug. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A felforrt olaj gázosodik és leveős hatású lesz. Szerintem megnyugodhatsz. A föfékm.h. tünetei ezek. Már kétszer tapasztaltam ilyet és minkétszer az volt.
2015. aug. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Két évente kéne cserélni a fékfolyadékot. Gyanítom, hogy a kocsidban 10 éve nem lett ez megtéve. Ugyanakkor csak gyakori és hosszú fékezések után tud a fékfolyadék felforrni, ha nem ilyen helyzetben fordult elő a hiba, más az oka.
2015. aug. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 PZsO válasza:
2005-2012 közti suzukik tipushibája a hidraulika tömb, vagyis az ABS szabályzó meghibásodása. Sajnos az én autómnak is ez a baja. 65.000HUF egy új hidraulikatömb, de van ahol 280.000HUF-ot írnak.
2016. máj. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!