Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Golf 5 2. 0 PD TDI GT -ről...

VW Golf 5 2. 0 PD TDI GT -ről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nagy dolog előtt állok, és FONTOS lenne tudnom 1-2 dolgot, mielőtt belevágok.


Egy Golf V-öt szeretnék vásárolni, mégpedig 2.0 PD TDI GT 170 lóerős változat az, ami érdekel.


Kérdésem a következő, mi a tapasztalat az autóval és ezzel a nagyobb teljesítményű motorral? Miben másabb a "sima" 140 lóerős változattól? Bírja-e a gyűrődést? Illetve maga a GOLF V-ös mennyire megbízható technika? Mennyire jó a futóműve az autónak? Ez sport futómű, így gondolom fogja az utat rendesen, de a kanyarokban hogy viselkedik? A fara indul el, az orrát tolja, vagy semleges?


Másik dilemmám a manuál váltó vagy DSG? Nagyon kipróbálnám a DSG-t, de félek, hogy egy ~200.000km-t futott autómata váltó, már nem egy életbiztosítás. A feeling, hogy kormányról is lehet váltani, viszont nagyon vonz.


Szóval mennyire megbízható a DSG és mekkora élettartamra van tervezve?



2015. aug. 3. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

A dsg inkább egy nagyon jó ötlet, mint kiforratlan csúcstechnológia. Két váltó két kuplungtárcsa. Nem hiszem, hogy veszélyes.

A motor? 16 szelep, de a 140-es is annyi. Nem gondolom, hogy szerkezetében más, bár ez csak okoskodás nem olvastam utána. Perifériáiban lehet erősebb. Turbó nagyobb porlasztócaúcs stb. De lehet csak program.

2015. aug. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Modern dízelt nem vennék. Ha beüt a baj (200 ezer felett bármikor) akkor repkednek a százezrek, vagy akár többek is
2015. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát a 2000bár nem szereti a Magyar kutakat az tuti. Csak Shell meg omv prémium. A szabványunk alcsonyabb a nagynyomású rendszerek követelményénél és meghalnak. 160E körül van egy pd elem.
2015. aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok a hibalehetőségekkel, és tudom, hogy a PD elem tönkremehet azokban, amihez a Siemens csinálta a porlasztócsúcsot, de a Bosch-osok bírják. Van ami 5-600.000Km-t is ment már, hiba nélkül, és még megy is, szóval ez sem jobb vagy rosszabb, mint más konstrukciók. Ha barom gazdája volt, akkor mindegyik autó rossz vétel.


Inkább tapasztalatok érdekelnének, mert nem találok sehol egy értelmes tesztet vagy írást.


A DSG-nek milyen hibái lehetnek? Ha van, mikor mikor jön elő?

Ez a motor milyen dinamikus, milyen a fogyasztása, tartós-e?

Futóműve mennyire van ott a toppon?

2015. aug. 4. 22:22
 5/12 anonim ***** válasza:
Mennyit mennél egy évben?
2015. aug. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A 2.0 PD nek nem a pd elem a legnagyobb baja, hanem az olajzási rendszere ami kb 150-200e km bír és ha az nincs átalakítva pl az 1.9pd ből származóra, akkor az fájdalmasabb lesz mint 4db pd elem. A pd elemről pedig annyit hogy a 4db kerül kb 160e be és egyszerre úgy se romlik el mint a 4, de leggyakrabban csak tömítést kell cserélni és kész.
2015. aug. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az egykilenc pdbe valóban. De a kétliteresben más fajta van. Nem szerelhető és 160darabja!
2015. aug. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is pdm van 820-szal. 70000óta gyötröm keményen. Bír. Igaz csak Shell, omv prémiumot kap.
2015. aug. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kép?
2015. aug. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Légyszives ne a PD elemen meg hogy mi mennyit bír, azon vitatkozzatok, mert ezeket 3000 szer megvitatták, kivesézték már. Én egy kis tapasztalatot, egy kis infomorzsát szeretnék kérni, kapni. Van a családban 2.0 PD TDI A3-mas (2007-es), van 1.9 TDI A4-es (1999-es), van egy 1.4-es benzines VW Polo is, szal ismerős elég sok konstrukció. Golf 5-el még nem volt dolgom, és ezzel a 170 Lóerősre "húzott" motorral sincs tapasztalatom.


A DSG-t tisztáztuk, az egy jó konstrukció, nem kell tőle félni. Bár szerintem a benzineshez jobban illik, de biztos jó a dízelhez is.

2015. aug. 6. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!