Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik kerül többe ha elromlik...

Melyik kerül többe ha elromlik benne valami? Benzin vagy Dízel motor

Figyelt kérdés

2015. aug. 4. 22:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Prémium vagy nem prémium, nem tök mindegy? ugyanúgy leamortizálódhat egy motor, ugyanúgy kopnak az alkatrészek. Semmivel nem több egy prémium benzin egy normál benzinnél. Csak árban súlyosabb, akinek nem számít a pénz vegye azt, a kocsit úgyis kell szervizelni ha véletlenül baja lesz. Én mindig a legolcsóbb benzinre törekszem és semmi baja nincs a kocsinak. Felfújják ezt a prémium tankolást.
2015. aug. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
78%

Benzinesnél kb mindegy. A benzinesemnél nem éreztem lényeges különbségek a kutak üzemanyagai között és a fogyasztásban.


Viszont a dízelnél hamarabb megérzed ha ratyi a gázolaj. Nekem több, mint egy liter difi volt a fogyasztáskülönbség az OMW és egy másik kúthálózat üzemanyag között 1.7 Isuzu szívódezsőnél. A sima OMW dízel és a MaxxMotion dízel között már nekem sem jött ki lényeges eltérés, +-pár deci, de ez inkább függ a közlekedéstől és a jobb lábamtól, mint az üzemanyag minőségétől.

2015. aug. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Igen. Az előzővel maxximálisan egyetértek. A pdnél ez úgy jön ki, hogy ragyi mol vagy ilyesmivel gyorsulgat az autom, omv v. shell-lel belever ülésbe. Fogyaszás a leírtak körül alakul ellél is.
2015. aug. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!