Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első üvegek fóliázása?

Első üvegek fóliázása?

Figyelt kérdés

Leginkább hővédelem miatt akarnám fóliáztatni a kocsit. De ehhez üvegeket is kellene.

Llummar-nál mérték, 80%os az első szélvédő, így ők érdemi fóliát nem tudnak adni, amit fel lehet rakni műbizonylattal előre.

Két másikat találtam ami szóbajöhet:

IR 85 max [link]

3M Crystalline www.autofolia.hu/gepjarmu_foliak/ho_es_fenyvedo_folia


Valaki esetleg ismeri őket?



2015. aug. 5. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem egy 1000-es alap suzukid van akkor v.színu, hogy gyárilag színezett uveg van benne. Ez ki is meríti azt a 25%-os sotétítést ami engedélyezett. Szóval marad az illegál cigó-maffió fólia, vagy felteszed ezt a gombnyomásra sotétedot 120e Ft/ uveg.

https://www.youtube.com/watch?v=2q3WS12_ZXI

2015. aug. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mint írtam, kb 80%os az első szélvédő. Tehát színezett, tudom, hogy sötétíteni nem lehet tovább nagyon, és nem cigó verziót akarok. Műbizonylat nélkül bárhol megcsinálják. Viszont nekem műbizonylattal kell. Sokat autózom, nem parázni akarok. Ráadásul januárban lesz műszaki, nem akarom leszedetni.

A fenti két linken olyan ígérnek ami felrakható előre is. A kérdés erre irányult

2015. aug. 5. 10:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan ami felrakható előre, nem véletlenül tilos. Az első szélvédő és oldalablakok fényáteresztő képessége nem lehet kevesebb, mint 75% ha jól emlékszem. A teljesen víztiszta átlátszó fólia fényáteresztő képessége sem több, mint 90%. Ha azt elrakod már akkor is csak 72%-os lesz az első szélvédőd...

Pont e miatt nem fog adni erről senki műbizonylatot, mert fizikailag nem kivitelezhető a mutatvány.


Crystalline90


Infravörös fény kinntartása (hővédelem): 90%,

UV sugárzás csökkentése: 99,9 %,

>>>>>>Látható fény átbocsátása: 90%<<<<<<<<


Már ezzel sem fognak teljesülni az előírások nálad, az IR85-ről meg még a google sem dob semmit.

2015. aug. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket tudom én is. De a két linken pont azt állítják hogy felrakható
2015. aug. 5. 11:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Pont a fenti linkről másoltam az adatot... Az elsőn ugyanígy leírják miért nem felrakható. Háát szerintem kérdezd meg mailben, mi az álláspontjuk.
2015. aug. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is pont ez a bajom, egyszer írják hogy mehet utána az adatok szerint nem.

Kérek ajánlatot, de ha már a márkát ismerné valaki az is segítség lenne

2015. aug. 5. 12:23
 7/8 huntah válasza:

Nekem volt elöl 95% Llumar hővédő, csak a gond volt vele, de nem a műszakin. Ott észre se vették.

Kavicsot kaptam, szélvédőjavításnál se vették észre, megolvasztották.

Szélvédő ki-beszerelésnél dettó, ott meg a ragasztószalaggal letépték a belső felületét. Eleinte csak polaroid szemüvegben látszottak a hibák, de kb 8 év után a hibáknál indulva elkezdett lemállani az egész belső réteg. Fél nap volt leszedni, utána egy napig mostam a nyomait. A hátsókkal 10 év után sem volt bajom. Nyilván, mert azokhoz nemigen kellett nyúlni.

2021. máj. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 huntah válasza:
Ja.. a műszaki állomáson kell lennie fénymérő műszernek. Méresd meg.
2021. máj. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!