Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány ohmos söntellenállást...

Hány ohmos söntellenállást forrasszak a motorom ledes indexébe, hogy ne villogjon olyan gyorsan?

Figyelt kérdés

2015. aug. 5. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Forrassz bele egy kis trimmerpotmétert, akkor csavarhúzóval utólag is be tudod állítani a kívánt értéket.
2015. aug. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De állítólag legalább 10W-os cucc kell mert melegszik. Az nem égetné meg a potit?
2015. aug. 5. 19:24
 3/5 anonim válasza:

Hamarabb lenne füst a potméterből, mint, hogy levennéd az ujjad az index kapcsolóról. :D

Neked nem mindenhol kapható teljesítmény ellanállások kellenek. Gyárilag mekkora volt az izzó?

Mert van ahol 10W-osak, van ahol pedig 21.

A 10w-os verzió miatt izzónként kellene 15W 1Ohm.

Ha pedig 21W akkor izzónként talán elég a 20W 0.5Ohm körüli izzónként.

Viszont az ilyen fajta ellenállások nagyon drágák! Mert nem lesz elég szerintem az elektronikai boltokban kapható műanyag vagy kerámia házas ellenállás, hanem ezek az izzó helyettesítőek a vázra szoktak lenni rácsavarozva.


Tehát olcsóbban kijössz ha veszel led-hez való relét, de még olcsóbb ha építesz egyet. BSSElektronikán találsz kapcsolásokat.

2015. aug. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszi a hozzáérto válszt!
2015. aug. 6. 14:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Vettem két 10ohm 10W-os ellenállást beraktam sorosan: SEMMI. Ugyanolyan gyorsan villogott. Beraktam párhuzamosan és: Voala ! Mukodik. 2x 200 Ft volt.
2015. aug. 7. 15:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!