Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy ismerősöm elment kiránduln...

Egy ismerősöm elment kirándulni és addig nekem adta az autóját. Mi történik ha megállítanak vele? Nem gyanús, hogy nem az én nevemen van? Ha látják, hogy a tulaj és én ugyanabban a faluban lakunk akkor elhiszik, hogy kölcsönkaptam?

Figyelt kérdés
2015. aug. 6. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2015. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Rohadtul leszarja mindenki, ez nem a rendőrség vagy bármilyen hatóság dolga, hogy ki kinek adja kölcsön a kocsiját.

Van olyan urban legend, miszerint kell kölcsönadási szerződés, mert anélkül aztán megszívod... Azért kíváncsi lennék, mit tehetnének ilyen esetben a rendőrök. Ha az autó lopottként be van jegyezve, akkor van gond, egyébként nincs.

Amúgy persze a kölcsönadási szerződésnek van értelme, mert a polgári jogi dolgokat szabályozza (kinek mi a felelőssége, stb.), illetve közigazgatási bírság esetén az üzembentartó mentesülhet a bérlő terhére.

2015. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem foglalkoznak vele nagyon akkor se ha nincs papír róla. Mert: Nem jelentették hogy ellopták, kettő, ha mégis cseszekednének kb 5 perc alatt kiderítik hohy hazudtál e.
2015. aug. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De most tényleg elvárnák, hogy 4-5napra írjak kölcsönszerződést?
2015. aug. 6. 17:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3 ember leírta, hogy ezt senki nem várja el. Ez urban legend. Viszont ettől függetlenül tényleg hasznos tud lenni, ha később valami vitád van a tulajdonossal. Azt te tudod, hogy ez szükséges-e.
2015. aug. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell oda semmilyen kölcsönadási, meg anyámkínja. Legyen nálad a forgalmija, azt szép az idő.
2015. aug. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!