Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogóba minek az akksi?

Robogóba minek az akksi?

Figyelt kérdés
Úgy értem minek az akksi bele ha pl nem önindítóval indítom el hanem csal berúgom akkor minden az akksi?

2015. aug. 6. 19:53
 1/7 A kérdező kommentje:
helyesen: hanem csak berúgom akkor minek az akksi?*
2015. aug. 6. 19:54
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Indexnek meg dudának. Már ha olyan a rendszer hogy a gyújtás megy akksi nélkül is.
2015. aug. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1997 -es yamaha csak ennyit tudok róla
2015. aug. 6. 20:00
 4/7 A kérdező kommentje:
ez indul akku nélkül?
2015. aug. 6. 20:00
 5/7 anonim ***** válasza:

indul.

eddig 2 üteműben egyedül csak az ETZ-ben találkoztam olyan generátoros gyújtás rendszerrel, ami akku nélkül nem indult be soha, még tolásra sem.

a 2 ütemű motorokban a lendkerékben van a mágnes ami a forgástól áramot termel, így az önindító nélküli robogóban csak a duda meg index miatt kell akku, mivel alacsony fordulaton (alapjáraton) nem mindig termel annyi áramot hogy világítás + index együtt normálisan működjön.

2015. aug. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy 125-ös ETZ-m ami valami csoda folytán beindult, ha jó izomból megtolták, de nem volt alapjárat (ill. valszeg ott már nem volt rendes szikra.)

Egyébként igen, akksi nélkül indulniuk kell rúgásra.

2015. aug. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akku nélkül pikkpakk beindul, DE mivel az index elég nagy áramot vesz fel, az nem fog működni rendesen akku nélkül. Ez alatt azt értem, hogy alapjáraton el se kezd villogni csak gyertyafénnyel világit az első meg a hatsó indexlámpa, és ha mész vele rendesen, tehát forog a motor akkor kezd csak villogni rendes fénnyel. Az, hogy duda nincsen az a kisebbik baj. A nagyobbik az lehet, hogy a fesszabályzó tönkre megy, utána hiába raksz bele akksit tönkre fogja vágni azt is. Inkább azt javaslom, hogy vegyél bele egy kis akkut 25000-3000 ért és minden jó lesz. Nem hülyeség az az önindító, meg a rendes index se.
2015. aug. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!