Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van, hogy kevesebb olaj...

Miért van, hogy kevesebb olaj fér az autóba a gyári értéknél?

Figyelt kérdés
Most cseréltem olajat a daewoo-mba,és a gyárilag előírt 3,75 l-t öntöttem bele.A nívó pálca max.jelzése fölött majdnem egy centivel volt utána az olajszint.Leengettem belőle majdnem egy litert,így most a két jelzés közt van.De miért nem fér bele,pedig hagytam jól kicsöpögni a fáradt olajat,nem hiszem hogy sok maradt volna benne?!

2015. aug. 7. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van egy kis ráhagyás a gyáriban, esetleg van már némi olajsár a gépben. Gondolom szűrőt is cseréltél, így abban nem maradhatott. Én egyszer hagytam egy éjszakát állni, mert kiderült, hogy rossz szűrőt kaptam, még közel fél liter kicsorgott, igaz az nagyobb blokk (2.8).
2015. aug. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mert csontszárazra nem tudod leüríteni olajcserekor. Több deciliter is maradhat a motorban amit soha nem tudsz leereszteni. Új olaj betöltésekor a nívópálca legyen a mérvadó, ne a gyárilag megadott mennyiség.
2015. aug. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!