Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1998 Mazda 323 1.3 sedan...

1998 Mazda 323 1.3 sedan megérné kiszedni a katalizátort, és berakni egy sportlégszűrőt?

Figyelt kérdés

2 kérdésem lenne:


[link]


Ilyen autóm van, 1.3 benzin csak picit lomha és előzés szempontjából nem a legbiztonságosabb, ha kiszedném a katalizátort és raknék be egy Sportlégszűrőt, plussz egy CHIP-et, mennyivel enne többet az Autó, illetve mennyivel lenne kb erősebb?


Erre az autóra jó az OBD csatlakozó, vagy külön Mazda kábel kell hozzá? (Remélem érthető)



2015. aug. 8. 17:54
 1/5 joco5582 ***** válasza:
100%

Szia,

Szerintem rosszabb lenne. Egy dolog hozhat valamit a konyhára a sportlégszűrő. De nem a Homasitás hanem pl K&N.

A katalizátor nélkül nem lenne jobb, cserébe a műszakin már nem menne át. A chipnél meg az a baj, hogy honnan tudod hogy valaki jobbat ír, mint amit a gyárban sok év alatt fejlesztettek ki.

Tudom le fognak pontozni,hogy ez nem segít, de ha többet ki lehetne hozni a kocsiból az élettartam\használhatóság megtartása mellett vajon a gyárban miért nem tették meg?

Igen tudom, hogy a sorozatgyártás átlagos értékkel dolgozik, nem autóra szabottal, de ha gyenge az 1.4-es venni kell egy 1.6osat

2015. aug. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyit nem lehetne belőle kihozni hogy értelmes anyagi határok között megérje. A katalizátor kiszerelése meg alapból ott bukik, hogy műszaki előtt rakhatnád mindig vissza...
2015. aug. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Már csak annyit szeretnék tudni, hogy erre jó az univerzális OBD csatlakozó, vagy külön mazda kábel kell hozzá?


Esetleg valaki tudna linkelni hozzá való kábelt?


Előre is köszi!

2015. aug. 9. 10:35
 4/5 joco5582 ***** válasza:
#1: Szia. Mintha 2001es modelltől vezették volna be a csatlakozót. A kormány alatti benézve a műanyag elemek alá, meg tudod nézni Ha nem találod sajnos nincs (:.
2015. aug. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2015. aug. 11. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!