Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 55 Ah-s aksi kb mekkora...

Egy 55 Ah-s aksi kb mekkora terhelést bír folyamatosan, járó motor mellett?

Figyelt kérdés

összeszámoltam, hogy egy préri-partyhoz onnan viszünk mindent, és kb. 820-850 W folyamatos fogyasztást jelent (zene, lámpák, stb).


Ha jár az autó motorja, akkor bírja ezt a terhelést vagy ennél jóval kevesebbet tölt vissza a generátor és gond lesz?


(az is igaz, hogy állandóra csak kb 450-500 W a fogyasztás, szakaszosan mehet csak fel 10-15 percekre 850 W-ra)


mi a véleményetek?


2015. aug. 8. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ne hülyéskedj már... Egy 2-3kW-os aggregátor napi bérlése 2500-3500Ft/nap...
2015. aug. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Normál esetben a legtöbb amit ki lehetne nyerni az olyan 160-200w de ennyit is kevés autóból, ha csak nem egy Kraz-al mentek. :D

Generátor tényleg alegegyszerűbb megoldás.

2015. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

160-200W ???? ez biztos?? hát ha minden felkapcsolok az autón, az már önmagában sokkal több ...


a generátor pedig azért nem jó ötlet, mert a legtöbb elektronika 12V-is rendszerről működik (szándékosan), és ilyen átalakítónk meg nincs, ami 220-ból tudná ugyanazt az A-t 12 V-on is ...

2015. aug. 9. 06:31
 4/13 A kérdező kommentje:

tényleg nem értem ...


ha csak az izzókat nézem, akkor se oké ez sehogy se, pedig van azért némi plusz is:


helyzetjelzők: 20W

tompított: 110W

refi: 110W

fényhídban 4 db H1-es 55W-os van: 220W (+ a forgatómotorok sztem 15-20W összesen a 4)

sziréna: 150 W (a névleges leadott, jó kérdés persze a felvett, de sztem több ennél, bár oké, az is igaz, hogy ez csak szakaszosan megy)

két kiegészítő villogó elöl: 110W

benti szélvédő mögötti villogó: 55 W

ködlámák: 110W


És ez bizony mind működött évekig nekem a kocsiban egy sima 55-ös aksiról. ha összeszámolom, még sziréna nélkül is kb. 885 W, amiből ha leveszem a refit (de éjjel sose szoktam ezt se) és a szirénát, akkor is az állandó folyamatos terhelése marad 625 W marad ... Kb 3 évig bírta ugyanaz az aksi, pedig elég sokat használtuk az autót. és se pótaksi nem volt se semmi, egy sima személygk volt.

2015. aug. 9. 06:42
 5/13 anonim ***** válasza:
Tudni kéne hogy mekkora generátor van az autódban. Az enyémben pl 110A. Egy kisebb benzines autóban talán valamivel kisebb. A járó motor is vesz fel valamennyi áramot. Tehát a 850W az olyan határeset. Egyébként előtte kipróbálni nem tudod? Rákötöd a 850W-t és egy multiméterrel rámérsz az akkusarura, hogy megvan-e a 13,8-14,4V.
2015. aug. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hova akarsz rácsatlakozni? Közvetlen a generátorra? Mert én úgy értelmeztem, ami szabadon felhasználható, tehát pl. szivargyujtón át.
2015. aug. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
hát főleg szivargyújtón át, igen, de mivel ez igen korlátozott ugye, az se kizárt, hogy az akku saruira tennénk egy-egy krokodilcsipeszt vastag kábellal, aztán innen már vékonyabbal az egyes fogyasztókhoz.
2015. aug. 10. 01:33
 8/13 anonim ***** válasza:
Szivargyújtón keresztül a biztosíték is hamar elszállna. :D
2015. aug. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szivargyújtóról 180-200W-ot tudsz levenni max a biztosíték miatt. Én az akkusarus megoldást választanám.
2015. aug. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

igen-igen, a szivgyújtó az nem okés, bár én hozattam be külön szálat még + 4 szivgyújtónak mert sok mindent használok a koocsiban amúgy is, de mindezzel együtt is jobb az akkusarus megoldás.

hát majd elválik, bírja-e, max annyit tudok még h addig párhuzamosan mellé kötök egy hasonló 55-ös aksit, mert van egy tartalék valahol, na úgy azért mégis más, bár ha a generátor nem tölt vissza ennyit, akkor azért necces lesz.

2015. aug. 10. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!