Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segédmotor és motorbicikli...

Segédmotor és motorbicikli egyiknél miért követelik másiknál meg semmi?

Figyelt kérdés

Amit nem értek de mások sem értenek mondjuk Babettára minek jogosítvány, biztosítás és sisak viselete mikor a motorbiciklisek régi nevén dongó 60km/h tudd közlekedni kreszt nem ismerik állatmódjára vezetnek biztosítás nincs azokon a szarokon és semmi sem kell rá...

Nem értem miért nem vezetik be rá a jogosítványt és a sisakot?....


2015. aug. 9. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Babettához AM kell, ahhoz pedig mint olyan kötelező a sisak. Mi a kérdés?
2015. aug. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés jó, csak nem biztos, hogy a dongóhoz kellene hasonlítani.

Nekem van babettám, a szomszédnak elektromos biciklije. Neki nem kell jogsi, bukósisak, nekem kell. Pedig menetteljesítményben tud annyit a bringája, mint a babettám.

2015. aug. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen...ilyen indulatból születik a sok-sok városi legenda, amit aztán örömmel beszopnak az emberek...


A dongó az segédmotornak minősül, ha üzemel...tehát kell a vezetőiengedély, és a sisak is..nekem is van egy működő darab...és babetta is.

Soha nem ment hatvanat, már csak az öntöttvas dugattyúja miatt sem, és azért sem, mert csak 38 köbcentis ...


Nem ártana a fogalmakkal tisztában lenni, és utána hadakozni...ha van még értelme...


a babettára is, a dongóra is kell biztosítás, és bukósisak, valamint egy eccerű jogosítványocska...


ja, hogy nem tudja a versenyző, mi is kell a használatához, az más kérdés...majd a rendőr elmagyarázza harmincezerért...


Tehát mégegyszer: a dongó segédmotornak minősül, ha éppen üzemelése közben jön a fakabát..

Pontosan ez a jó példa a segédmotoros kerékpár definícióra.

2015. aug. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én az ilyen tetves motorbiciklikre gondolok!

Ezek nem tudom hogyan de 60km/h tudd menni ezt onnan tudom falun kívül Simsonnal 60-al mentem és nem tudtam beelőzni csak akkor ha kicsit rágyorsítottam ugyan így vannak az autósok azok is lemérték és hatvanat mértek....

honlapom.hu/pages/vkettoshop/contents/article/95/30439/pics/1410428073_600x500.jpg

2015. aug. 9. 15:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez egy Ztech ZT-35 és igazad van erre nem kell jogosítvány sem sisak. Biztos valami jogi kiskaput kihasználva. Amivel persze nem értek egyet, mint ahogy azzal sem hogy elektromos kerékpárra sem kell. Pedig nem ártana...
2015. aug. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!