Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyedi épitésü gépnél honnan...

Egyedi épitésü gépnél honnan lehet tudni, hogy mien kategoria szükséges a vezetéséhez és hogy milyen paraméterekkel kell rendelkezen h résztvrhesen a közúti közlekedésbr?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni egy "projektet" aminek része hogy épitek egy jármüt amivel bejárom magyarországot. Egy 3kerekü 50cm3-mas motoral rendelkezne viszont ez egy alacsony és áram vonalas gép lenne. A tervek már nehvanak csak kiváncsilennék,hogy a 3kefékel 50cm3motorral és 60cm magasságal részt vehet-e a közuti közlekedésbe?

2015. aug. 9. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Az idevonatkozó KöHÉM rendeletet tanulmányozd. Plusz gyűjtsd a pénzt ezerrel, mert bőven többszázezres nagyságrendű összeg lesz csak a papírmunka és az engedélyeztetés, és akkor még csak el sem kezdted építeni a gépezetet. Már eleve a terveket be kell küldeni engedélyeztetni az NKH-hoz, és a terveket is akkreditált műhellyel készíttetheted el, a te rajzaidat nem fogadják el, ez tuti.
2015. aug. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"a tervek már megvannak"

Ne vicceskedjünk kérem szépen. Egy leskiccelt mórickatajz még nem terv. Terv az az akkreditált tervező által készített dokumentum a jármű utolsó csavarjáig bezárólag, csatoltan a beépített anyagok és alkatrészek megfelelőségét igazoló dokumentumokkal.

Egy terv kábé többe kerülne mint egy használt autó..engedélyeztetéssel együtt. Ha ez megvan, akkor neki lehet állni az építésnek.

2015. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az informáciokat! A tervek miat nem aggodom úgyanis járműmérnők vagyok de ez az első önálló munkám.
2015. aug. 9. 22:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha az lennél, akkor tudtad volna miből áll egy jármű tervezése.

Pistike a máésodik béáből, nem kell vetíteni. Ide bácsik járnak válaszolni, akik láttak már nagyot mondó kisfiúkat. Olyanokat is, akik nem képesek beismerni, hogy átláttak rajtuk. Mérnök majd akkor leszel, ha befejezted az álatalános iskolát, középiskolát, leírettségizel, és a Műszaki Egyetemen megvédedf a diplomamunkádat. Addig még van legalább 10 év, sok sikert.

2015. aug. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez jutott eszembe nekem is, mint az utolsónak. Nem tudom elképzelni, hogy egy valamirevaló szakember úgy áll neki egy tervezési munkának, hogy először rajzol, aztán kérdezi az előírásokat - ráadásul mindezt egy anonim, szakmailag abszolút ellenőrizetlen fórumkon teszi. Baromi életszerűtlen, hogy én totál laikusként jobban tudom hol vannak leírva az előírások, mint aki egyetemet végzett ilyen szakirányban.

Szóval lehet menni máshová trollkodni, kérdező :)

2015. aug. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!