Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mopedautó tuning?

Mopedautó tuning?

Figyelt kérdés
Mivel lehetne kicsit feltuningolni egy pl. Microcar Mc2-est, hogy tudjon legalább 70-el menni, hogy ha 60-al szeretnék vele menni, akkor ne mennyen teljes gázon.És egy használt mopedautónál milyen alkatrészt érdemes legelőször kicserélni,mint pl. normális autónál a vezérműszíjat.Remélem érthetően le tudtam írni.A trollok kíméljenek.A normális válaszokat előre is köszönöm! :D

2015. aug. 9. 22:16
1 2
 1/14 cselez ***** válasza:
65%
Ezt a típust annyira nem ismerem, de a haverom megcsinált egy hasonlót, hogy gyorsabb legyen, ő a variátort alakította át kissé, hogy nagyobb legyen az áttétel. A variátor tuningolását nagyon jól ismerik a robogósok egyáltalán nem bonyolult beavatkozás, szerintem robogó szerelőkkel beszéld meg a dolgot.
2015. aug. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kösz a gyors választ! :D Még jöhet több is
2015. aug. 9. 22:23
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha lényeges,akkor egy 2 hengeres diesel Yanmar motor van benne ami 523cm3-es.
2015. aug. 9. 22:30
 4/14 anonim ***** válasza:

Ne véletlenül nem megy 70-nel az a verda, mivel a túl élés esélye ilyen sebbessegnél drasztikusan csökken.

Viszont tudd, hogy ez illegális átalakítás, ha megfognak vele, sokba fog kerülni.

2015. aug. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem lehet megoldani valami kipufogó cserével,vagy valami sportszűrővel?Mert hát robogón sem illegális kicserélni a kipufogót,vagy legalábbis nem hallottam,hogy ezért büntetnének.
2015. aug. 9. 22:36
 6/14 cselez ***** válasza:
100%
Egy két hengeres szívódízelt nagyon nem tudsz feltuningolni légszűrőkkel meg kipufogóval, rajta maximum egy turbó segítene, de az megoldhatatlan, mert a típusban nincsen turbós változat. De szerintem a teljesítménye meglenne, ahhoz, hogy gyorsabb legyen, csak az áttétel nem engedi. Emiatt lenne jó a variátorral manipulálni és szerintem az sem illegális! A rendőrök pedig nem téged fognak bemérni, vannak nagyobb fogások is szerintem.
2015. aug. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

rosszul tudod.

minden nem gyári alkatrészről műbizonylat kell hogy a jármű ezzel az alkatrésszel részt vehessen közúti forgalomban.

ha pl veszel egy sport kormányt, vagy egy sport ülést a kocsiba és nincs műbizonylatod róla leveszik a rendszámot a kocsidról még vissza nem állítod eredeti állapotába.

ugyan ez van a motoroknál is.

sport kipufogót ha teszel egy robogóra, közúton onnantól kezdve már nem vehetsz részt a forgalomban.

légszűrők, varió váltók, hengerszettek, végáttételek, kipufogó rendszerek, minden ami nem gyári hanem úgynevezett "tunning" alkatrészek kerülnek beépítésbe egy robogóba, az szabályosnak szabályos, csak utcára nem mehetsz vele.

amúgy fel is van tüntetve az apró betűs részben hogy ezzel a termékkel közúti forgalomban nem lehet részt venni.

a HOMASITA autó alkatrész nagyáruház autós kiegészítő termékeinek kb a felét ha beszereled a kocsidba, nem mehetsz vele közúton.

pl ilyen hogy ledes izzók, váltógomba dísz, kormány markolat, pedál "díszek", sport légszűrők, és még sok ilyen BoyRacer holmik.

mindre rá van írva hogy közúti használatra nem alkalmas.

csak mondjuk senki nem olvassa el.

a másik meg hogy Magyarországon nincs erre jelenleg sem pénz, sem rendőri kapacitás.

így mindenki bele rak mindent a kocsijába meg a robogójába.

pl nemrég olvastam, hogy Németországban egész iskolákat zárnak le a rendőrök, és azok a fiatalok akik 50 köbcentis, rendszám nélküli robogóval járnak suliba, mindnek fel kell állnia egy fékpadra, és akinek a motorja többel megy mint 50km/h, azt 200-300 euróra megbüntetik, vagyis a szüleiket ha még nem nagykorúak.

a robogókat természetesen addig elviszik megőrzésre, még ki nem fizetik a büntetést.

ők pl így szűrik ki a tunningos robogókat, ami azért elég hatékony tegyük hozzá.

szóval lehet bütykölészni a járműveket, de ha egy rendőr észreveszi hogy hoppá, ez a mopedautó 70-el megy, és még van annyi esze is hogy tudja ennek max 50-el szabadna csak mennie, akkor ne csodálkozzatok ha büntetés lesz a vége.

amúgy dízelt, max adagolóval, vagy egy rá mókolt turbóval lehetne tunningolni.

2015. aug. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De ha nincs rajta rendszám,nincs mit levenni.
2015. aug. 10. 01:17
 9/14 anonim ***** válasza:
Vezetéstől is tilthatnak ám el, ha közúti veszélyeztetésnek minősítik a dolgot. Például fóliázott hátsó lámpáért már vettek el jogsit.
2015. aug. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 cselez ***** válasza:
60%

Na jó biztosan igazad van ezekkel a műbizonylatokkal, de a valóság nem így működik. A robogók 90%-a nm felelne meg az általad leírt szabályoknak. Szerintem itt a túlszabályozás esete forog fent.

De a haverom elmondása szerint semmilyen tuning cucc nem kell, mert a variátor első szíjtárcsáján egy eszterga géppel el leget végezni az átalakításokat, és már egyből gyorsabb a járgány. De részleteket sajnos nem tudok, hülyeséget meg nem akarok írni, ezért mondtam neki, hogy beszéljen egy szakival.

Visszatérve a szabályokra, szerintem sokkal veszélyesebb, ha egy jármű a forgalom tempójánál lassabban halad, mert főleg lakotterületen kívül el fogják sodorni a kamionok.

Min. 60-as tempóra szükség van, hogy ne tartsd fel a forgalmat.

2015. aug. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!