Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen alkattal lehet kényelmes...

Ilyen alkattal lehet kényelmes egy sportmotor?

Figyelt kérdés
188cm magas vagyok és 127kg. Eddig csak ún. Naked motoron ültem, szeretnék váltani sportmotorra. Egy Suzuki GSX-R 600 a kiszemelt, de kíváncsi lennék, hogy kényelmes e lehet egy ilyen motor közepes távokon (200-400km) ezzel a magassággal és alkattal.

2015. aug. 10. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
kizárt
2015. aug. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lupara ***** válasza:
Nem lesz kényelmes,átlagos alkatúaknak sem az.Sportmotor épitési módja nagy sebességre igazitott.Kormányvégek tank sikja alatt,lábtartók hátra felhúzva,alacsony épités, súlypont légellenállás miatt.Leirt alkatod ehhez a felépitési módhoz sok,megbánnád egy ilyen vételét.Véleményemtől független próbáld ki a kiszemelt gépet,lassú szűk manővereket is beiktatva.Ezután ülj még magasabb épitésű Naked,Túra-Sport,Túra-Endúróra,aztán döntsél saját tapasztalatok birtokában.
2015. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Lupara, esetleg erre a túra sport kategóriára tudnál példát mondani? Utána olvasgattam a témának, fórumokon is érdeklődtem, eddig egy CBR 600 F-t ajánlottak, szúkség esetén magasított kormánnyal. Miben különbözik az F és az RR? Azt tudom, hogy az RRnek 2cm-el magasabb a nyeregmagassága, de a lábtartó esetleg lejjebb van az F-en?

2015. aug. 11. 11:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyan motort keress amiben "egyenesen" ülsz, az esetleg kényelmes lesz. Minden sport motor kényelmetlen, még az 50 kilós versenyzőknek is.
2015. aug. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lupara ***** válasza:
Túra-Sport motorra példa lehet a Yamaha TDM 850-es,vagy 900-as.Keress rá,termetedhez ilyen épitésű gépet képzelnék,helyedben ilyen irányban indulnék,nem feltétlen csak ehhez ragaszkodva.Üsd be a keresőbe:túramotorok-túraendúrók,és szükitsd a kört a legjobban tetszőkre.HondaRR-600-as telivér sportmotor(120Le"hasalós testhelyzettel",600F-országútibb kivitel 102Le-vel.Bárhogy is döntesz,az összes szóbajöhető motorhoz menetpróba szükséges,különösen a két utóbbihoz.
2015. aug. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!