Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért dadog az alapjárat?

TheCruve kérdése:

Miért dadog az alapjárat?

Figyelt kérdés

Van egy 1.4 16V AHW Golf mk4-em és indítás után kb ~20 másodpercig 1000-es fordulaton pörög, majd visszaengedi 900~950 köré és ilyenkor dadogni kezd a motor... ha felnyitom a géptetőt akkor ott azt hallom hogy szépen jár a motor, de hátul a kipufogónál már feltűnően dadogó hangja van.... Vezérlés most volt cserélve (de a dadogás előtte is megvolt) gyertyák is cserélve lettek... EGR kipucolva...


Esetleg alapjárati motor??



2015. aug. 11. 09:55
 1/5 cselez ***** válasza:

Mindenképpen javasolnék egy fojtószelep-ház tisztítást és utána egy alapbeállítást (önadaptáció nullázás) ezt diagnosztikai műszerrel kell elvégezni!

Az önadaptáció a VW-nél egy kicsit bajos, ga hozzányúlnak a motorhoz általában használattól függően 1-2 napig hullámzik az alapjárat, de általában pér nap után kisimul, mikor az elektronika megtalálja az optimális fojtószelep pozíciót.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy elképzelhető, hogy ha nem csinálsz vele semmit akkor is megszűnik pár nap múlva, de erre semmi garancia :)

2015. aug. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát ezt is meg lehet próbálni :)
2015. aug. 11. 10:47
 3/5 anonim válasza:
Legyszi írd meg mi volt a baja, ha tudod! Nekem is ugyanez van most és tehetetlen vagyok!!!!
2016. jún. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Több oka is lehet... Nekem alapjárati motort volt.
2016. jún. 8. 09:03
 5/5 gbenji20 válasza:
Nálam is ugyan ez minden adat. Találtam egy szervizt (liget autoszerviz) ott végeznek szívórendszer tisztítást vegyszerrel, én adok neki egy esélyt, mert a pillangószelep kitisztításakor lehetett látni, hogy a szívótorok full pörkölt annak ellenére, hogy nem dízel.
2019. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!