Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elcseszték a polírozást,...

Elcseszték a polírozást, megcsináltathatom mégegyszer?

Figyelt kérdés

3 éves az autóm (fekete, felső kategóriás az autó), voltak már itt-ott karcok rajta, kicsit megmattult már a fényezés is, gondoltam csináltatok egy polírozást.

Elvittem egy ismerős által ajánlott maszekhoz, aki meg is csinálta.

Akkor, mikor elhoztam nem látszódott, mert már nem sütött a nap, de ma, ahogy megláttam a napban a kocsit, majdnem szívrohamot kaptam: undorító, ilyen hologrammos, maszatos lett az egész kocsi a kontár polírozástól.

Nyilván a pénzt visszakérem, de mégegyszer oda már nem viszem.

Elvinném egy másik helyre, állítólag nagyon profik, 20 éve csinálják, felsőkategóriás anyagokkal, stb. Ismerős kocsiját polírozták, gyönyörű lett.


Viszont az a dilemmám, hogy egymás után 2 polírozás nem-e fog még megártani a fényezésnek? Vagy ennyi még belefér szerintetek?

Más is járt már így amúgy?



2015. aug. 11. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lehet egymás után kétszer polírozni. Nekem a Lada 37 éves fényezésének nem ártott, akkor egy 3 éves autónak sem fog. :) Nem lesz baja, persze nem ajánlott sokszor egymás után ismételni, de egyszeri alkalom nem árthat neki.
2015. aug. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 cselez ***** válasza:

Remek! A túl nagy fordulatú polírgép miatt, szokott hologramosodni a lakkréteg.

Az a helyzet, hogy polírozáskor a legfelső réteget, ami egy színtelen lakkréteg, szóval ezt csiszolják ujjra fényesre, nem pedig az alatta lévő festéket.

(A 37 éves ladán még valószínűleg nem is volt lakkréteg)

Tehát amíg a lakkréteg engedi, addig lehet políroztatni az autót!

Viszont, ha az ujj helyen lévő emberkék valóban profik, biztosan rendelkeznek réteg-vastagság mérő műszerrel, amivel át lehet vizsgálni polírozás előtt a fényezést, és abból egyértelműen kiderül, hogy elbírja-e az újabb polírozást!!!

2015. aug. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2-es: Tisztában vagyok vele, hogy a polírozásnál a legfelső lakkréteget "csiszolják" és nem pedig a festéket.

A kérdésem arra vonatkozik, hogy egymás után több polírozást elbír-e a lakkréteg?

2015. aug. 11. 11:04
 4/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk fel nem foghatom, hogy egy olyan "szakember", aki ebből él, ezen múlik a megélhetése, hogyan engedhet ki a kezei közül egy ilyen munkát.

Vagy ő nem néz meg, miután végzett vele???

2015. aug. 11. 11:16
 5/7 Mosqu!to ***** válasza:

Szia!


Nem feltétlenül kell újrapolíroztatni! Fekete autónál van,hogy hologramos marad a felület,ez egy kényes szín! Van hologrameltávolító paszta,ha azzal áttörlöd a kocsidat,akkor nagyon szép végeredményt lehet elérni! Szerintem nem elrontotta,csak nem végezte el ezt a záróműveletet,bár nem értem,hogy miért nem?! :) Próbáld meg így,ha nem akarod újrapolírozni! Én magamnak szoktam polírozni és ez szokott rajta segíteni! (Metálfekete Opel Signum)

2015. aug. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mosqu!to ***** válasza:

U.i.:

Ha érdekel ez a megoldás,akkor megkerestem a nevét : Scholl Anti-Hologram Polish (S40), Autófestékboltokban forgalmazott termék - 4000 Ft körül van 0,5 l, ez rengeteg ideig elég,ehhez veszel egy microszálas kendőt és megalkothatod a csodát! :) Sok sikert hozzá!

2015. aug. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mosqu!to

Szia!

Köszi a tippet, őszintén szólva ez tegnap nekem is eszembe jutott és tettem egy próbát, csak én egy ún. "Turtle wax Color Magic Enhancing polish"-t vettem, fekete színben.

Tegnap tettem egy próbát egy 6-8 tenyérnyi felületen, ott nagyon szép, fényes lett utána, teljesen eltűnt a hologramm és olyan lett a fényezés, mintha most jött volna ki a gyárból.

Csak azt nem tudom, hogy végleg eltűnt-e vagy csak az első mosásig...

De ma megcsinálom az egész autót.

2015. aug. 12. 06:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!