Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A MotoGP-ben, amikor felfelé...

A MotoGP-ben, amikor felfelé váltanak, miért lefelé nyomkodják a váltót?

Figyelt kérdés
Mert ugye alap esetben így kell váltani motoron: [link]

2015. aug. 11. 15:45
 1/6 szerencses85 ***** válasza:
Versenymotoroknál (na meg a régi Jawaknál :D) úgy vannak a sebességek, hogy fel 1, a többi le, tehát pont fordítva. Ezzel elvileg gyorsabban lehet váltani, gondolom a lábnak így gyorsabb.
2015. aug. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az lehet, szerintem is gyorsabb így váltani, meg ugye kuplung nélkül.
2015. aug. 11. 22:39
 3/6 A kérdező kommentje:
[link] Ezen a videón is látszik, amikor az egyik szerelő(azt hiszem) 3:40 körül elkezdi váltogatni a sebességeket.
2015. aug. 11. 22:43
 4/6 szerencses85 ***** válasza:

Ha tudsz angolul akkor ajánlnom ezt:

[link]

Itt elmagyarázzák.

2015. aug. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Értem én a dolgot, hiszen én is motorozok, de szerintem sz*r ez igy, mert pont a visszaváltásnál, ami versenyzésnél fontos, akkor van nehezebb dolgod, hiszen fékezni is kell, kanyarodni is. Ekkor jobb lenne, ha lefelé és ne felfelé kelljen nyomkodni a váltót, mint ahogyan az utcai motoroknál is van.
2015. aug. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szerencses85 ***** válasza:
Utolsó, nem okoskodásból, de ha tényleg jobb lenne a hagyományos módszer, akkor azt használnák versenyeken is.
2015. aug. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!