Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes lenne Lada Nivat vennem?

Érdemes lenne Lada Nivat vennem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mezőgazdasággal foglalkozom, növénytermesztéssel és most kezdtem bele a méhészkedésbe. Sajnos rá kellett jönnöm hogy szeretett Dacia Dusterem kevés a méhek sáros úton történő utánfutón való vontatásához. Illetve a táblák mellett levágott galyak sárban történő kivontatásához. Ilyen és ehez hasonló munkák elvégzésére nézegettem Nivákat. Megfelelne a célnak vagy érdemes lenne valami komolyabb terepjárót vagy PicUpot néznem? Niva esetén 300-400eFt között gondolkozom. Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. aug. 12. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Niva elboldogul, csak jól nézd meg, szervizben vizsgáltasd át vétel előtt, mert nagyon régiek és senki sem arra használja őket, hogy bevásárlásra jár, meg rokonlátogatóba. Mondjuk van vadiúj Niva is.
2015. aug. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Niva-t nem éri meg venni semmilyen körülmények között. Nézz valami olcsóbb nyugatit, vagy esetleg kistraktort.
2015. aug. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

A Niva mindenen átmegy, igazi igásló, családunknak volt egy, néha én is használtam. Legsárosabb, legkegyetlenebb terepen is átment különösebb gond nélkül.


Vigyél magaddal valakit, aki ért hozzájuk, mert sok a gányolt, széthajtott példány. Ha találsz olyat, amit eddig nem kifejezetten terepre fogtak be, azzal járhatsz a legjobban.

2015. aug. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekünk van Nivánk, eddig még sehol nem maradtunk ott. Viszont szerelni sokat kell. Nem nagy dolgok, főleg futómű, de nem bonyolult, otthon is meg lehet csinálni.

Még motorgenerált is csinálhatsz házilag. Szóval elég igénytelen jószág.

Viszont terepre normális gumi kell rá (akár a gyári terepgumi), de az hangos aszfalton.


Ami még jó lehet neked esetleg, az a Samurai, de az kicsit drágább.

2015. aug. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Niva arra jó, hogy árkon-bokron keresztül menj vele, és nem kell sajnálni. De nagyobb teherre nem alkalmas, ha a Duster nem birja az utánfutót, a Lada sem fogja. Bizony valami régi japán gép kellene, Pajero, Patrol, Land Cruiser, ezek egy házat is elhúznak, viszont kevés a keret. Esetleg egy régi MTZ traktor is jó amire neked kell.
2015. aug. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Komolyabb terepjárót"

Nivánál komolyabbat nemigen találsz.

2015. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 patyex válasza:
Figyelj ne halgass a nyugati Autó imádókra a Níva mindenen át megy egyetlen baja van a gumik amik csak a terepre valók és igen hangosak az aszfalton de mutass egy olyan képességű Terep járót mint a níva Megmondom előre nem fogsz. Amit meg ezek beszélnek az mind a hülyeségük mert nem volt nekik és csak a seggük alá toltak egy Dachia Dustert Autószerelő vagyok és egy HULLADÉK az egész román fostalicska a Müanyagok réme.
2015. szept. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves profi autószerelő. Látszik hogy tényleg nagyon vágod a témát. Mondtad hogy mutassak egy terepjárót ami jobb, mint a Niva, hát mondok: az összes japán, amit fennebb soroltak. Ja és nézz a térképre, és ki fog derülni, hogy a Mitsubishi, Toyota meg a Nissan az nem nyugati autó :))
2015. szept. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Meglehet utolsó, valóban azok sem nyugati autók. Viszont nézzük a különbségeket. A japán autókra jellemző az alacsony fogyasztás, gyenge kaszni.


Míg az orosz autókra az erős kaszni és a magasabb fogyasztás. sokan ezért preferálják inkább a japán autókat. De egy Lada elnyűhetetlen és mindent kibír, míg egy Toyota az első elektronikai hiba után ott hagy a sárban.



Megjegyzés: Baromi nagy dolog ha egy kicsit dübörög a kerék az úton, alig lehet észrevenni, egy idő után megszokja az ember. Autószerelő bácsit ne bántsátok!

2015. okt. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó a Niva, nekem is van, és én is autószerelő vagyok. Egy baja van, hogy szereti a rozsda, foltozgatni kell, de felezővel elhúzza az utánfutót fával megrakva is.
2017. szept. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!