Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2.9 TD motor miért nem áll le?

2.9 TD motor miért nem áll le?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy Ssangyoung Korando 2.9 TD 1998-as évjáratú terepjáróval gyűlt meg a bajom , mivel nem lehet bedögleszteni (aki esetleg nem ismeri ezt a márkát annak elárulom , hogy nafta pumpás Merci motor van benne). Eddig szépen működött probléma nélkül , de nem rég használtam terepen is. Amikor aztán le szerettem volna állítani, nem történt semmi. Sebességbe raktam , gázpedál fel és csak igy sikerült . Újra beindítottam (a gyújtással nem volt semmi gond , a motor is szépen duruzsol ), de bedögleszteni ezúttal sem lehetett. Mi lehet a probléma ?

#diesel #dízel #Mercedes #nafta #2.9 TD #nem döglik be #naftapumpa
2015. aug. 12. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán az adagolón bedöglött a mágnesszelep és nyitva maradt.
2015. aug. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A 190-es 2.5TD mercinknél volt ugyanaz. Van benne egy külön alkatrész ami a leállításért felelős, ez romlott el. Ezt cserélni kellett. Mindenesetre van a motorban egy mechanikus kapcsoló, amit lenyomva leáll a motor.
2015. aug. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat .

Korábban én is utána olvasgattam , és gyanitottam, hogy valami ilyesmi problémája lesz. Már csak annyit szeretnék kérdeni, hogy ezt a mágnesszelepet otthon házilag lehet javitani/cserélni, vagy inkább szekértőre bizzam ?

2015. aug. 12. 14:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ezt a típust, de a régebbi Bosch adagolókon nem nagy szám kicserélni. Hasonló egy olajnyomás kapcsolóhoz. Általában egy vezeték megy rá és az adagoló hátulján van.
2015. aug. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

[link]


ha jól gondolom akkor a kis filteres vezeték utáni búra alatt lehet ez a szelep .

2015. aug. 12. 17:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Most megfogtál! :) Ezt a típust nem ismerem, lövésem sincs hol van rajta, a képen nem látok még hasonlót sem.
2015. aug. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az adagoló tetején az a fehér műanyag alkatrész a felelős a motor leállításáért. Vákummal működik. Ellenőrizd a vákumcsöveket valószínüleg valami tömítetlenség van, de néha maga a leállítószelep is be szokott halni.
2015. aug. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem találtam olyan helyet ahol meg lenne sérülve a cső/tömités. Problémás hozzáférni, és megbütykölni ezt a szelepet ?
2015. aug. 26. 10:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem szerelhető. Csere, ha az a baja.
2015. szept. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!