Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás előtt állok az...

Bimbomester kérdése:

Autó vásárlás előtt állok az alábbi autók közül ti melyiket javasolnátok és miért?

Figyelt kérdés

Opel Corsa B 1.0 12 V, 1.4 60 le, 1.2 16 V

Suzuki Alto 1.1

Toyota Corolla 1995 körüli

Renault Twingo 1.2 75 le

Elsődleges szempont a megbízhatóság, másodlagos alkatrészárak majd fogyasztás. Ha esetleg van más ajánlat meghallgatom azt is, szívesen.



2015. aug. 15. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Alto-n kívül bármelyiket.

azzal ha karambolozol, a büdös életbe nem szállsz ki belőle élve.

2015. aug. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A biztonságot leszámítva az Alto se lehet rossz kocsi. Műszakilag biztos rendben van és megbízható is. Legalábbis gondolom, mert Suzuki. Viszont én nem venném meg, mert nekem nagyon nyominger kinézete van. A Renault Twingo még nyomibb, ráadásul az már francia is. Habár nekem semmi bajom a francia kocsikkal, de inkább Twingót se vennék. :)


Marad az Opel és a Corolla. Utóbbiról nem sokat írtál. De ha olyasmi, amiket mostanában én is nézegetek, mondjuk egy 1.3-as 88 lóerős 1995-ös Corolla XLi szedán, akkor nem kérdés, hogy megvan a győztes. :) Nem kis töpszli szar, autóformája van, erős, megbízható és azokat még valóban Japánban gyártották, ami szerintem 100% garancia, hogy soha nem fog sehol otthagyni... Az alkatrészárak és a fogyasztás sem vészes szerintem.

2015. aug. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A Corolláról amúgy mutathatnál képeket és írhatnál róla bővebben, mert kíváncsi lennék rá. :)
2015. aug. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A régi Corolla-ból is vannak kiszemeltek 95 körüliek az 1.3 XLI vagy akár már az újabb béka lámpás Corolla is. Opel-ból is van az erősebb 1.4 16 szelepes, csak az ritkább. Tehát akkor a Alto-t is megbízható autónak tartjátok csak alacsony biztonsággal, Renault nem megbízható. Akkor a Corsa és a Corolla közül kellene választani. Annyi, hogy a Corollánál félek attól, hogy az Alkatrészek árak magasabbak az átlagnál. Viszont talán azok nem rozsdásodnak annyira, mint a B Corsa-k meg a Corollát talán ritkábban kell vinni szervizbe. Ennek ellenére ebben az árkategóriában magasabb futásteljesítménnyel lehet vásárolni Corolla-t mint Corsát. Akkor is maradjon a Corolla ?
2015. aug. 15. 23:18
 5/10 anonim ***** válasza:

20 éves autónál felesleges a legendákra hagyatkozni, hogy '97-ben mi volt kevésbé szervizigényes. Azóta már beleszaladt pár km, volt pár gazdája és a Dunán is fok víz folyt le.

Én az ilyen 1.0-1.2-es csettegőket elfelejteném. Ahogy az Altot és a Twingot is. Pont azt nem írtad mire kell, hányan használnátok stb.. Ha még a kis autó is bőven sok, akkor oké, de ha már családnak kell akkor Corolla, F Astra esetleg B Vectra. Annyival nem esznek többet, mint amennyivel kényelmesebbek.

2015. aug. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az Opel meg rohad.
2015. aug. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megbízhatóság lenne a fő szempont, hogy minél kisebb összeget kelljen rá költeni, persze a kötelező szervizet megkapná, meg ha valamit észreveszek csere azonnal. Csak ezekből szeretnék minél kevesebbet. Arra, lenne szükségem hogy 3-4 fővel heti 300 km-t tennék meg plusz városba 2 személlyel kocsikázás, nem családi autónak. A 3-4 ember is csak hátizsákkal. Ezért lenne szükségem megbízható és takarékos autóra egyben. Köszönöm az eddig válaszokat mindenkinek.
2015. aug. 16. 10:03
 8/10 anonim ***** válasza:

3-4 fővel az Alto,Corsa,Twingo az kínzás lesz :D


Igen, az Opel tényleg rohad :P

2015. aug. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezen felül ebben az árkategóriában néztem még. Fiat Punto I-est, Daewoo Matizt, Ford Ka-t vagy vannak még Mazda 323-ak, de sajnos arról semmit nem tudok. Swift meg tudom, hogy megbízható autó, de egyszer sikerült vezetnem egyet, de valahogy nem éreztem benne jól magam.
2015. aug. 17. 20:27
 10/10 anonim ***** válasza:
vegyen mindenki magának 1 biciklit, akkor nem fogsz ennyit válogatni...
2015. aug. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!