Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hazai használatra szánt...

Hazai használatra szánt Ikarusokba meddig tettek IFA vezetőülést?

Figyelt kérdés

Mert Magyarországon készült traktorokba, mozdonyokba, autóbuszokba mindbe IFA ülést tettek, régen. A kérdésem arra vonatkozik ,hogy mikor váltottak nyugati kényelmes vezetőülésre.


Azt tudom, hogy a Rába traktorokba 1999-től tettek traktor ülést gyárilag KAB-ot. Az ára is megvolt akkor 15 millió Ft egy Rába 250-es.


Érdekes ,hogy pl.: 1996-ban egy 10 milliós Rába Steigerbe egy legolcsóbb IFA ülés volt. Magyarok nem adtak az ülés kényelemre.


2015. aug. 15. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Melyik az,az a Möwe vagy milyen ülés?

Ezek ilyen munka dolgok a Steiger,meg buszvezetés,nem pedig 8 órás repülőút,hogy még dákókiverőt is rakjanak rá,egyébként senki nem panaszkodott még azokra az ülésekre.

2015. aug. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én sem tudom meddig raktak, de azt tudom, hogy rengeteg Rábában kicserélték az ülést, azért mikor több napig reggeltől estig szánt az ember, nagyon nem mindegy hogy milyen ülésben rázod ki az agyad. Nehogy már egy repülőúttal hasonlitsuk össze a dolgot.
2015. aug. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első!


Igen azok az NDK-MÖVE ülések amit IFA ülésnek hívnak, mert ilyen volt az IFA-ban. Amúgy sokan panaszkodtak rá, traktorosok, buszvezetők Traktorosokat, egyszerűen dobálta, pár óra múlva fájt a hátuk. Nem rázott ,dobált szó szerint, 3-4szer jobban rázott ,mint egy 80-as évekbeli MTZ, eredeti MTZ üléssel.

MTZ ülésnél gyengébb rugózással, teher autókba szánták, nem szántóföldi nagy traktorokba.



Buszvezetőknek ilyen gondja nem nagyon volt ők nem szántóföldön dolgoztak, de nekik is fájt a hátuk pár óra múlva, semmi oldaltartása, háttartása, minimális a rugózása.

2015. aug. 15. 20:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért azt számold hozzá, hogy a Rábában nulla rugózás van.

Ha meg úgy nézzük 250 lóerőért nem lett volna sok a 15 millió forint anno, ha műszaki tartalom is lett volna mögötte

2015. aug. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!