Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzembentartóival vásárolni...

Üzembentartóival vásárolni egy autó. Mik a veszélyei?

Figyelt kérdés

Azt hallottam,hogy ennek meg vannak a maga veszélyei, és ez inkább csak családon belüli autóvásárlásnál ajánlott.

A veszélyei között olvastam például,hogy eladja az autót a fejem fölül.Hogy?Ki az aki látatlanba megvesz egy autót, miközben az nálam van?(ugye az eladó nem tudja megmutatni,hogy nézd ezt adom neked a pénzért)

Nem kötnek ilyenkor valamilyen szerződést, legalább egy papírt alá írni,hogy az autót kifizette?

Hol olvashatnék átvert emberekről cikket?


Csak kíváncsi vagyok.


2015. aug. 15. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha te fizetsz egy autóért, akkor az nem üzembetartói lesz, hanem vásárlás. Annak minden anyagi vonzatával, ami sokkal több, mint az üzembetartói bejegyzés költsége.
2015. aug. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tehát nem lehet kitölteni a papírt, ,hogy fizettem érte.

Idáig értem.De ettől függetlenül továbbra sem tudja eladni látatlanba egy másik embernek.

2015. aug. 15. 22:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a veszélye amikor a tulajnak APEH vagy bank tartozása van. Mivel a tulajdonát képezi a kocsi ezért a fenti szervek tartozás kiegyenlítés vagy csökkentés céljából elvihetik. Rendszám alapján rákeresnek az üzembentartóra az adatbázisokban és viszik tőled az autót. Ennyi.
2015. aug. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az uzembentartóival egyutt ki szoktak tolteni egy adásvételit is aminek minden példánya a vevonél marad. Ha valami gebasz van akkor ez bizonyítja a vásárlást. így még mindig átíratható az autó szukség esetén, de a párhuzamos szerzodések miatt kapsz 15eFt kozig bírságot meg dupla vagyonszerzésit kell majd fizetned a régi dátum miatt. Ha eredetvizsgán megbukik az már a te sarad lesz hiába nem csináltál vele semmit.
2015. aug. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szép, tanulságos példák vannak az "üzembentartóira vettem autót" kezdetű történetek között. Sok a tájékozatlan, még örülnék is, hogy nem kell átiratásért több tizezret kifizetni, de azon már nem gondolkoznak el.hogy sokkal nagyobb összeget adtak az autóért, ami nem lett az övé, a tulajdonos csak megengedte hogy használja..

A tulajdonos ezen bármikor módosíthat nem szükséges az üzembentartóival egyeztetni sem. Morbid a példa, de ha a tulajdonos meghal, az autó bekerül a hagyatékba, lehet győzni az örökösöket.

Gyakran a tulajdonos gorombul be, okkal vagy ok nélkül, s visszavonja az üzembentartóit kivonatja forgalomból az autót esetleg el is adhatja. Autót csak akkor vásároltál ha annak tulajdonjoga is a tiéd, ennek vannak nem jelentéktelen költségei

2015. aug. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%

A legtriviálisabb:


A tulajdonos BÁRMIKOR visszavonhatja az üzembentartóit az okmányhivatalba, kb 15 percébe kerül. Utána odasétál hozzád, beül a SAJÁT autójába és elhajt vele. Ha te meg akarod akadályozni rendőrt hív.

2015. aug. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!