Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek jó az első autónak...

Szerintetek jó az első autónak egy Fiat brava? 1.4-es motor benzines.

Figyelt kérdés

2015. aug. 16. 04:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Az 1.4 12v benzinnel érdemes vigyázni. AZ a motor nem komálja a 10W40-es olajat és a hosszú olajcsere periódust sem. A vezérműtengely olajozó furatai "alul méretezettek" ( mondjuk mihez képest, az 5W30-as Selenia biztos átfolyik rajta xDD ), amik hajlamosak eldugulni a ratyi olajtól, főleg ha azt nem cserélik időben. Ilyenkor rendellenesen nagy a kopás a vezérműtengely bütykein, a szelepek nem nyitnak eléggé, átégnek és a fél motor kuka. ( volt olyan is ismerősök között, hogy a dugattyútető hamarabb égett át, mint a szelepek... ).

Ha nem megfelelő olajjal használták, akkor a motor bármikor letérdelhet - le is szokott.


Amúgy maga a motor nem rossz konstrukció, nem eszik sokat, egész fürgén mozgatja a kasztnit. A Brava olasz autó, a csúcsminőségű magyar utakat nem kimondottan szereti a futóműve. A kasztnira érdemes figyelni, hajlamos rohadni itt - ott. Elektronikailag nem veszélyes.


Szerintem pofás és elég kényelmes autó ( 190 centi vagyok és 100+kg ), volt a családban, én bírtam.


További okosságok:

fiatbravo.hu

2015. aug. 16. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Off: Világéletemben szerettem a profikat, lett légyen szó bármilyen műfajról is. Első válaszoló pedig vérprofi, ezt el kell ismerni.
2015. aug. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bár csak az lennék :D
2015. aug. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor milyen autót ajánlotok?

Ami olyan 350000

2015. aug. 17. 22:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
350000 az össz pénzed, vagy ennyit szánsz a vasra? Mert a papírmunkák, meg a "kötelező" olaj- és vezérléscsere se filléres dolog.
2015. aug. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!