Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autóval járnék jobban?...

Melyik autóval járnék jobban? Fenntarthatóság, megbízhatóság terén?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy fiat puntom van, sok jót nem tudok mondani róla, így 1-2hónapon belül leszeretném cserélni.

A max ár 1,4 millió. Amiket néztem: suzuki swift, polo, yaris. Esetleg honda jazz. De bármi más is szóba jöhet.

Városi használat, jelenleg 2 fővel.

Arra lennék kíváncsi, hogy melyiknek olcsóbb a fenntartási költsége? ( kopó alkatrészek ára, fogyasztás, kötelező szervízárak, stb...)

Előre is köszönöm a segítséget.



#Swift #Yaris #Honda Jazz #városi kisautó #szervíz árak #olcsó kisautó #alkatrész árak
2015. aug. 16. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
fenntartás szempontból mindenképp a swift, annál olcsóbban semmihez nem kapsz alkatrészeket
2015. aug. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Városba csak Yaris, keveset eszik és legendásan megbízható.
2015. aug. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Suzuki Swiftet az olcsó fenntarthatóság miatt többen is ajánlják, jó választás lehet.


Toyota Yarisról is jókat hallani, nagyon megbízható kis jószág.


A Honda Jazzel van személyes tapasztalatom is, elég pöpec járgány, pörgős motorral, jó menetdinamikával, szintén egy megbízható autó. Tudom ajánlani, bár a fogyasztásról nincsenek adataim.

2015. aug. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
swift, golf, olyat vegyél amihez sok alkatrész van
2015. aug. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
swift. Keveset fogyaszt olcsó a fenntartása olcsók az alkatrészek és nagyon megbízható.
2015. aug. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Lehet már későn írok, de a Honda Jazz-t csak ajánlani tudom. 11 évesen vettük és 1 éve van nálunk, de semmi probléma nem volt vele eddig. A kuplungja mintha új lenne, nem akad nem nehézkes benyomni. Fogyasztásról annyit tudok, hogy mentem már vele A-ból B-be országúton 4,1 es fogyasztással (benzines) a vegyes pedig 6 liter. Csak városi használat esetén kb 7-7,5 liter. Ez a nyári. Télen nyilván rászámolhatsz 2-3 litert főleg a városira, de ez kb minden autóra igaz.

A Hondaáknál eddig annyit vettem észre mint negatívum, hogy az óra nem pontos, azaz kb. hetente vissza kell állítani 1 perccel. (Haveromnak Honda Cityije van és ugyanez nála is megvan, ezért gondolom hogy a Hondáknál ez probléma). De ez kb. annyira apró hiba, hogy azt hiszem el lehet tekinteni tőle. Még annyit, hogy az ülések lehajtása baromi jól meg van oldva, ha lehajtod kb. egy kisebb hűtőt el tudsz vele vinni. (ha nem félsz, hogy kilóg akkor kb. egy nagyot is vagy szekrényt :D) Ja és mielőtt megvettük olvasgattam róla, sokan írták, hogy lomha, hát én ebből nem tapasztaltam semmit bár nem vagyok egy nagy versenyző, de szerintem ez a része túl van kicsit dramatizálva. Nyilván aki száguldozni akar nem ilyen autót fog venni, de akkor is túlzás, hogy lomha. Költségk: eddig a két hátsó csapágyat kellett cserélni + a kipufogó dobot. Kb. 30 ezer Ft volt.



Suzuki Swiftről szintén csak jót tudok mondani ugyanis abból is van egy 7 évesünk. Eddig semmi probléma nem volt vele, kisebb költségek voltak (fékbetét csere), de ez ugye minden autónál előjön idővel. A miénkbe nincs átlagfogyasztásmérő csak pillanatnyi, így erről nem igazán tudok mit mondani, de szerintem hasonló mint a Jazz.


Szóval én mindkettőt ajánlanám igazából nehéz eldönteni, hogy melyik a jobb.

2015. okt. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!