Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tudnám rávenni anyumat,...

Hogy tudnám rávenni anyumat, hogy megengedje, hogy motorozzak?

Figyelt kérdés

Rokonságunkban 2 ember is motorozott és mindegyik majdnem belehalt. Ezért nem akarnak engedni. De én nagyon szeretnék. Szerintem meg is van hozzá a kellő adottságaim, pl egyensúlyérzék. Haverokkal motoroztam már sunyiba MZ-vel és nagyon tetszett. Ebben szeretnék segítséget kérnék tőletek. 125-st vennék, az úgyse nagyon megy 100-at, ha nincs minden kihajtva belőle. Nem is veszélyes és mindig ésszel csinálom.

Előre is köszönöm!


2015. aug. 19. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyensúlyérzék nem nagyon kell motorozáshoz. Aki tud biciklizni, annak ez nem kihívás. Nyugodt, megfontolt gondolkodás amire szükség lenne, de ez a te korodban még nem lesz meg. Mondjuk, amennyiben nem városban akarsz motorozni, nem lesz gond.


Megígéred anyukádnak, hogy mindig teljes védőcuccban fogsz menni - bukó, kesztyű, gerincvédő, motoros kabát, nadrág, csizma - (erre ráköltesz 250ezer forintot), betartod a szabályokat és elmész jogsi után rögtön vezetéstechnikai képzésre, amit évente kétszer megismételsz.


Ennél többet nem nagyon tehetsz a biztonságért; ha ezzel sem tudod meggyőzni, várj amíg önálló leszel.

2015. aug. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, itt az újabb szervdonor jelölt! Nálunk múlt héten halt meg egy srác, volt rendes felszerelés, jó motor, minden volt, csak éppen jött a milliárdos terepjárós, akire semmilyen szabály nem vonatkozik és elcsapta. Ott halt, ahová repült.
2015. aug. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Anyámék is MZ-vel mentek bele egy kátyúba első villa kiment kerekestől együtt, érdekes mód kék foltokkal megúszták. A motorozás az autósok miatt veszélyes, szüleidnek nem fogod tudni megmagyarázni hogy a sok halál 95%ban autós szabálytalanság miatt alakul ki, vagy kifordulnak eléd, vagy áttérnek a sávodba stb.


Bosszantó olvasni olyan kommenteket amik alatt látszik a motorfajtája, ebből azt vonják le hogy biztosan morzsolta a gázt...

Bezzeg ha egy 60 éves embert csapnak el Simsonnal a határban, az alá senki nem ír semmit.


Én amondó vagyok hogy ha nem engedik ne erőltesd, hidd el ha mégis ráülhetsz egy 125ösre, abból igen hamar kinősz, és vágysz majd a jobb gépek után, akkor meg azt nem fogják elnézni.

Nekem is akkor lett motorom mikor önálló lettem 30 éves korom körül tudtam annyit összeszedni hogy vegyek egy házat, utána senki nem szólhatott bele hogy mit veszek.

2015. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ugyan úgy autóval is meglehet halni ha így indulsz neki az életnek akkor töltsd az életed egy bunkerba mert rád esik egy repülő autóval ütközöl mondjuk megsérül a tank ráfolyik a forró motorra vagy befecskendezőnél eltörik a cső teljesen mindegy kigyullad a kocsi ajtó roncsolódik nem tudsz kiszállni netalán eszméletednél vagy és akkor bennégsz a kocsiban kb ennyi az esélye hogy meghalsz a motron ha normálisan mész vele
2015. aug. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
14-15 évesek, sőt még a huszonévesek sem tudják, mi az: felszereléssel és ÉSSZEL motorozni. Hajrá, minél gyorsabban, én vagyok a Rossi! Aztán vagy a kórházban tér magához, vagy pedig Szent Péterrel találkozik. Nem is élt, de mert a koránál fogva vakmerő és felelőtlen, ez a vége. El kellene menned egy motoros suliba és ott szerezni gyakorlatot, nem a közúton, erős motorral a nagy forgalomban.
2015. aug. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!