Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes C kategóriás jogosítvá...

Érdemes C kategóriás jogosítványt szerezni? Körülbelül mennyiből jönne ki?

Figyelt kérdés

Ha 21 évesen letenném találnék munkát Magyarországon?

(a korom miatt, és mert friss lenne a jogosítvány, nem tudom hogy mennyire könnyen találnék munkát)

Mennyit keresnék, minimum-maximum?


2015. aug. 19. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Találsz mert hiány van most sofőrből, de akkor már legyen a C mellé E is. Kamionra szinte azonnal felülhetsz. Együtt lesz vagy 300 ezer, de gyorsan visszakeresheted.
2015. aug. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Vizéli László ***** válasza:
Szerintem a 300 ezer nagyon az alja. Én inkább 350-400-at mondanék a C+CE-re. Kell csinálnod hozzá PÁV vizsgát, és mivel dolgozni szeretnél vele GKI vizsgát (ez valami árufuvarozói vizsga ha jól tudom) ami szintén kerül kb 100 ezerbe. Engem is nagyon mozgat a téma hogy ebben helyezkedjek el, de szerintem 500 ezer alatt nem fogsz tudni kijönni belőle.
2015. aug. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

- C

- C+E

- 2-es csoportos EÜ alkalmassági

- PÁV 3 /kamionosoknak nem kell a PÁV2/

- GKI


Ezek kellenek neked, mindez együtt nagyjából fél millió körül van. A tanfolyam megkezdéséhez kell ugye B kategóriás jogsi.


Ha esetleg buszozni akarsz, ott is kb. ugyanilyen árban van minden /talán minimálisan drágább, de nem sokkal/.



Én is nagyon agyaltam ezeken, hogy le kéne tenni ezeket, mert én is imádok vezetni és úgy igazából ezen kívül nem nagyon értek semmihez. Csak hát ezek ugye fél millióba kerülnek. Sajnos én is elba$ztam, mert ha visszatekerhetném az időt kb. 1 évvel, akkor lett volna lehetőségem megcsinálni...


A munkaügyi hivatalban múlt héten volt egy hirdetés, hogy indul egy busz- és kamionvezetői képzés INGYEN... Mikor bekopogtam, közölték velem, hogy sajnálják, de már nem aktuális, csak elfelejtették leszedni az ajtóról a hirdetést...


Ha te is szeretsz vezetni, akkor esetleg ajánlhatom neked a taxizást. Arra megszerezni a papírokat kb. 100-120 ezerből megvan. Kell hozzá PÁV 2 /taxisoknak is 2 kell, mint a buszosoknak, teherautóra elég a 3/, 2-es csoportos EÜ alkalmassági, taxis vizsga és ugye taxira elég a sima B jogsi, mert személyautóról van szó.

Viszont a taxisok állítólag saját kocsival nyomják, ez visszatartó dolog lehet. /Biztos vannak nagy taxiscégek, akik adnak céges autót, de gondolom, oda lehetetlenség bekerülni./


Vagy ha már saját autó: ha olyan kocsid van, amit nem sajnálsz, akkor el lehet menni sima pizzafutárnak is. Ahhoz semmi PÁV meg ilyen hülyeségek nem kellenek. :D Jogsi, oszt' kész. Én ezen agyalok, csak mivel nemrég eladtam a kocsimat, ezért autót kéne szerváljak valahonnan. Persze valami szart kb. 100 ezerért. A lényeg, hogy guruljon. Tip-top autót, amit sajnálsz, nem érdemes befogni, mert a munka során nem lesz cirógatva a kocsi... Legalábbis a futárok mind ezt mondják és lehet is benne valami, ha naponta több száz kilométert mennek.



Esetleg tudok egy mellékágat is ajánlani, ami nálam szintén tervbe van véve: letenni valami gépkezelőit és azzal elhelyezkedni. Végülis valamilyen szinten ott is vezetni/irányítani kell. :) Én a targoncás jogsit tervezem megcsinálni. 150 ezerből szerintem mindhármat /vezetőüléses-, -állásos, gyalogkíséretű/ meg lehet csinálni.



Nálam most a targoncás és a pizzafutár munka a legesélyesebbek. :) Remélem, tudtam némi tanácsot adni. :)

2015. aug. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szántóvető ***** válasza:
3-as van ez a 6000-fős ingyenes képzés.ez az ami betelt?meglepne ha ennyien jelentkeztek volna.a kérdéshez annyit hogy nem feltétlenül kell kamionozni,c-vel is találni fogsz munkát.nézd meg az álláshirdetéseket,biztosan vagy egy csomó helyre felvétel.
2015. aug. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez hány fős, az ajtóra kitett papírra csak ez volt írva, hogy a könnyebb elhelyezkedés és munkatalálás érdekében ingyenes busz- és teherautó-vezetői tanfolyamot indítanak. Szépen tételesen leírták, mi kell a buszhoz, mi kell a teherautós/buszos munkavégzéshez /C, C+E, D, PÁV 2-3, EÜ, GKI/, illetve mik a tanfolyam megkezdésének feltételei, illetve a lap alján az, hogy kinél lehet jelentkezni.


Hogy ez az a 6000 fős képzés, amit írtál, arról fogalmam sincs. Mindenesetre fa$za, hogy elfelejtették leszedni az ajtóról, én pedig nagy boldogan bekopogtam, hogy érdeklődjek egy ingyenes képzésről, ami amúgy fél millióba kerülne bármelyik autósiskolában... :S :/


Bár ha arra, amit te írtál, szerinted tuti nincs még meg a 6000 ezer jelentkező, ez pedig már nem aktuális, akkor ez a kettő szerintem két különböző valami lehet...

2015. aug. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
* fentről a "mi kell a buszhoz" és a "6000 ezer jelentkező"-ből az "ezer" nem kell a szövegembe. :D Nem tudok már lassan írni. :D
2015. aug. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 szántóvető ***** válasza:
2015. aug. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jaaaaaa, hogy ez az. Erről olvastam múlt héten valahol. :D Akkor ez nem az, amit én láttam a munkaügyiben az ajtóra kitéve. Mert az a D jogsi megszerzésére is vonatkozott. Sőt, főleg inkább a buszvezetésre volt kihegyezve az egész.


Erről meg sajnos azt írják, hogy maximum jelentkezni lehet rá, de hogy hol, mikor, stb. semmit nem lehet róla tudni...

2015. aug. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vizéli László ***** válasza:
Zoli. Jelentkezz rá veszteni valód nincs. Ha benne vagy a szerencsés 6000-be akkor majd elárulják a részleteket. Én is a tájékoztatást várom...
2015. aug. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy fogok is. :)


Bár én inkább buszozni szeretnék, mert nem szeretnék olyan kamionsofőr lenni, aki járja Európát és szinte egész évben a kocsiban lakik. :/ Csak Magyarországon meg állítólag nem nagyon éri meg csinálni, mert szar a fizetés.


Letenni a buszos jogsit és a városomban vagy a közelében valami helyik járaton elbuszozgatni. :) De ehhez ugródeszkának nem rossz ez az állami képzés. Legfeljebb a C után nem C+E-re megyek tovább, hanem saját pénzből kiköhögöm valahogy a D-t. Gondolom a PÁV-ot, a GKI-t és az orvosit is az állam fizetné, így nekem mindössze csak magára a D jogsira kéne költenem, mert a többi már meglenne. :) Vagy aki erre jelentkezik, annak célirányosan az egészet végig kell csinálni C+E-vel is és közben nem evickélhet el más vizekre?

2015. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!