Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem típus azonos motor csere...

Nem típus azonos motor csere menete és költségei?

Figyelt kérdés

Sokszor írják, hogy nem lehetséges, de pl ebben a hirdetésben szereplő autó egy Audi 90-es és egy kb 10 évvel fiatalabb Passat motort kapott: [link]

Én egy 80-as Audiba gondoltam egy 131 lovas 1.9PDTDI-t.



2015. aug. 19. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:

"A Volkswagen konszern német autógyártó vállalat, egyike a legnagyobb autógyártó cégeknek a világon. A cégcsoporthoz tizenkét márka tartozik – a Volkswagen, Audi, SEAT, Škoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Ducati, Volkswagen Nutzfahrzeuge, Scania és az MAN. Ezenkívül – 19,9%-kal – a Suzuki legnagyobb részvényese."

Amúgy pedig lehetséges a nem típus azonos motorcsere. NKH-tól kell ELŐZETES engedélyt kérni, ha az megvan, akkor lehet ténylegesen cserélni és újra műszakiztatni, majd ocsmányiroda.

2015. aug. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudom h az Audi is VW csoport.

Tehat akkor a tipusazonos nem azt jelenti h Audi 80-ba csak Audi 80-bol rakhazok motort? Hanem barmelyik Audibol?

2015. aug. 19. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Engedélyeztetni kell ami pénzen múlik de ha van pénzed úgy is megkapod rá, utána szerviz megcsinálják szépen új motorszámot kapsz, új műszakira megy, aztán okmányiroda de a legtöbb műszaki vizsgaállomás ezeket mind elintézi és utána örülsz.


Egyébként akármelyik autóba be lehet tenni elég sok motort. Én szomszédom 1.4 es F astrájába rakatott bele 1.7 tdi motort ami egy G astrából lett kiszerelve, igazság szerint ő ragaszkodott az F astrájához viszont roncstelepen jutott hozzá egy törött tetejű G astrához valami filléres áron, eleinte alkatrésznek vette apja G astrájához javarészt a belső teret pakolták át bele de mivel a motor teljesen épp volt és volt komoly ismeretsége így csináltak teljes átalakítást, teljesen legálisan. A papírmunka az ami a legtöbb pénzébe és idejébe tellett, igaz a motor csere nem volt elég mert mellette igen sok más átalakításokat kellett még megcsinálni de az autót 3 hónap alatt igen jól gatyába rázták, igaz más munkákat is csináltak rajta, a srác ennyi erővel simán vehetett volna fiatalabb F astrát amibe alapból benne lett volna az a motor de őt meggyőzni soha nem lehetett persze.

2015. aug. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Már csak olyan motort rakhatsz bele, amilyet gyárilag is lehetett volna bele. Egy pár éve még bármilyen motort be lehetett tenni, de ez már megszűnt.
2015. aug. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Így van, ahogy előttem írják. Az én autómban 2012-ben volt motor cserélve és csak így lehetett, nem lehetett bele akármilyet belerakni.

Feltételezem abban az Audiban 2012 előtt történhetett a motorcsere amikor még lazábbak voltak az erre vonatkozó szabályok.

2015. aug. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Első lépésben kell egy mérnök által leírt terv terv, hogy milyen motort hogyan építesz be, valamint ha ez szükséges (pl ha a teljesítmény meghaladja a legerősebb típus azonos motort) megmerevítemi átalakítani a kasztnit. Nah ez kapásból 50 ezer minimum de lehet 200 ezer is.

Utána az NKH engedélyezi, vagy visszadobja. Az nem tudom mennyi lehet, de szerintem 50 körül van. Utána be lehet építeni. Uj forgalmi műszaki stb.

Ha nagy autotuningos valaki minden átalakítást egyszerre a legjobb mérnökkel megterveztetni valamint az nkhnal engedélyeztetni mert pl nagyobb motorhoz erősebb fékek jobb futómű illik. Minden megoldható csak max sok pénzbe és sok időbe kerül. Viszont ha van mind2 egy jól átépített egyedi igényekre szabott verda megéri az árát szerintem. Csak ha legalisan szeretnénk vannal ésszerű korlátok amiket be kell tartani ennyi az egész.

2017. aug. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!